Modra ožije gitarovým festivalom

Modra láka počas leta aj priaznivcov hudby. Už v piatok 15. júla sa tu začne 8. ročník Medzinárodného gitarového festivalu. V priestoroch Nemeckého evanjelického kostola vystúpia hviezdy gitarového neba z Talianska, Poľska, Srbska aj Slovenska. Koncerty sú naplánované oddnes až do nedele vždy so začiatkom o 19. h.

Pavol Remenár ako Valentin v Gounodovom Faustovi.
Na festivale zaspieva aj sólista Opery Slovenského národného divadla, barytonista Pavol Remenár.
Autor:

Festival otvorí koncert Sliezskeho gitarového okteta z Poľska. Vzniklo v roku 2001 a je zložené z pedagógov a študentov Hudobnej akadémie v Krakove a Katoviciach. Sobotňajší večer bude patriť talianskemu gitarovému sólistovi Andrea Diecimu. Dieci patrí medzi špičku hráčov na gitare v Taliansku. V druhej časti koncertu si publikum vypočuje poľské Duo classico v zložení – Malgorzata Otremba (flauta) a Andrzej Otremba (gitara).

Medzinárodný gitarový festival v Modre vyvrcholí nedeľným dvojkoncertom, na ktorom sa najprv predstaví hosť zo Srbska a po ňom umelci zo Slovenska. Prvý účinkujúci – Uroš Dojcinovič je známy srbský gitarista, skladateľ, vydavateľ, pedagóg aj umelecký riaditeľ gitarového festivalu v Srbsku. Na koncertoch originálne spája prvky ľudovej balkánskej hudby s vážnou hudbou. Po ňom zahrá slovenské Duo. Ich vystúpenie spojí spev sólistu Opery Slovenského národného divadla, barytonistu Pavla Remenára s gitarovou hrou Miriam Rodriguez-Brullovej, ktorá vyštudovala Hudobnú akadémiu vo Viedni a Kanade a venuje sa i pedagogickej činnosti.

Súvisiace články:

slnko, mrakodrap, stavba

Budúcnosť je už tu: Prezrite si ohromné stavby, ktoré rastú na planéte

05.10.2016 07:00

Vysočizné futuristické budovy, ktorých dizajn aj proporcie vyrážajú dych. Mnohí súčasní architekti sú skutoční vizionári, ľudstvo posúva hranice možného.

Chopok, upratovanie

Chopok podstúpi skrášľovaciu kúru, dobrovoľníci ho pred zimou zbavia kameňov

10.09.2016 15:00

Samotné čistenie potrvá do obeda, potom sa upratovači vyvezú lanovkou do reštaurácie na obed. Lyžiarov poteší darček – celodenný skipas do Jasnej.

Taliansko, Rím, fontána di Trevi

Šesť chýb, ktoré robia turisti v Taliansku. Vyhnite sa im

10.09.2016 07:00

Koloseum, more, Alpy... Taliansko stojí za návštevu kedykoľvek. Aby však vaša cesta dopadla na jednotku, vyvarujte sa týchto najčastejších omylov.

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.