Comics Salón a IstroCON – víkend plný komiksov, anime či sci-fi

V Dome kultúry Ružinov v Bratislave sa v dňoch 16. až 18. septembra uskutoční 13. ročník medzinárodného festivalu komiksov, anime a japonskej kultúry Comics Salón. Paralelne s ním sa bude konať aj 29. ročník festivalu filmov, sci-fi, fantasy, hororu, larpov a spoločenských hier IstroCON.

X-Men: Apokalypsa (2016)
Na Comics Salóne nebude chýbať ani snímka X-Men: Apokalypsa (2016).
Autor:

Ako na dnešnej tlačovej konferencii uviedol riaditeľ festivalov Róbert Žittňan, začiatok oboch podujatí bude v piatok 16. septembra o 13:00, ukončenie festivalov je naplánované na nedeľu 18. septembra o 17:00. Program Comics Salónu sa bude konať v deviatich sálach, pričom bude rozčlenený na sekcie Comics, Anime, Manga, Japonsko a Hry. Hlavným hosťom bude česká skupina Gorin, ktorá predvedie simulácie samurajských bojov, tradičnú japonskú lukostreľbu a ukážky japonskej zbroje. Ich vystúpenia sa budú konať počas celého trvania festivalu pred budovou DK Ružinov, pričom okrem toho budú mať v hlavnej sále aj prednášku a workshop.

Novinkou festivalu bude virtuálna realita, ktorú si budú môcť návštevníci a návštevníčky vyskúšať prostredníctvom viacerých virtuálnych heliem. Súčasťou podujatia budú rôzne súťaže a prednášky, retro gaming sekcia s hernými konzolami z 80. a 90. rokov, turnaje v počítačových hrách a Dance Dance Revolution, projekcie snímok ako Deadpool (2016), Kung Fu Panda 3 (2016) či X-Men: Apokalypsa (2016) alebo sekcia venovaná Kórei a hudobnému štýlu K-pop. Špecialitou japonskej sekcie bude festival japonských filmov, ktorého súčasťou bude aj ochutnávka japonských jedál.

Program IstroCONu sa bude odohrávať v siedmich sálach, a to podľa sekcií Filmy, Sci-fi, Fantasy, Horor, Fantázia, Spoločenské kartové a stolové hry, Larpy a čajovňa. Súčasťou IstroCONu bude aj každoročná literárna súťaž o najlepšiu poviedku ako aj prezentácia literárnej súťaže Martinus Cena Fantázie a jej finalistov. Okrem toho sa uskutočnia literárne workshopy a prednášky, projekcie 16 filmov ako Marťan (2015), Revenant Zmŕtvychvstanie (2015) či EXODUS: Bohovia a králi (2014), krst zbierky poviedok Zombie Apokypsa vydavateľstva Hydra alebo výstava diel slovenských a českých sci-fi a fantasy maliarov.

Súvisiace články:

David Hasselhoff

David Hasselhoff sa vracia. Vystúpi na Dobrom festivale

22.03.2017 14:00

Americký herec a spevák David Hasselhoff vystúpi na Dobrom festivale, ktorý sa bude konať od 16. do 18. júna na prešovskom prírodnom kúpalisku Delňa.

Pink

Sziget otvorí speváčka Pink. Príde aj Rita Ora či Paul Van Dyk

21.03.2017 12:00

Na maďarskom festivale Sziget vystúpi aj speváčka Pink, ktorá podujatie v stredu 9. augusta otvorí. Okrem nej pribudli do zoznamu potvrdených interpretov aj Wiz Khalifa, Rita Ora, Paul Van Dyk, Alex Clare či The Vaccines.

Elle Isabelle Huppertová

Créme de la Créme pozýva zaľúbiť sa do Isabelle Huppertovej

13.03.2017 12:00

Na prehliadke Créme de la Créme, ktorá ponúkne výber z najčerstvejšej francúzskej kinematografie, bude mať premiéru aj snímka Elle v hlavnej úlohe s herečkou Isabelle Huppertovou.

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.