Viedeň ovládol svet komiksov a filmu. Prilákal vyše 20-tisíc fanúšikov

Ak ste náhodou zanieteným fanúšikov komiksov, o program ste mali uplynulý víkend postarané. Aj množstvo Slovákov sa zišlo na druhom ročníku viedenského Comic Conu v metropole Rakúska.

VIECC - Vienna Comic Con 2016
Atmosféru na druhom ročníku viedenského Comic Conu spestrila súťaž cosplayerov, ktorí bojovali o cestu na svetové finále v Chicagu. Na snímke víťazka Okkido Cosplay z Maďarska.
Autor:

Podujatie, ktoré sa konalo na výstavisku neďaleko Dunaja, lákalo fanúšikov už týždne dopredu a napriek pomerne vysokej sume za vstupenku bol predpredaj úspešný takmer do poslednej vstupenky. Tých pár, čo zostalo do voľného predaja, potom zmizli ako teplé rožky priamo na pokladniciach veľtrhu, ktorý zmenil časť Viedne na fantazijný svet. Celková účasť, ktorú organizátori zaznamenali, bolo presne 21 882 návštev­níkov.

Po vstupe do areálu, ktorý sa rozkladal v niekoľkých halách, ste mohli stretnúť tých najznámejších hrdinov z filmových adaptácií a komiksov. Niektorí v kostýmoch, ktoré možno neboli až také vydarené, no nechýbala im snaha – ďalší v prepracovaných kreáciách, do ktorých vložili hodiny a hodiny úsilia a práce. Najmä do tej druhej skupiny patrili aj takzvaní cosplayeri – ich snaha nie je len poctou obľúbenému hrdinovi či hrdinke alebo hobby, je to aj súťaživá ambícia zaujať a zabojovať o možnosť zúčastniť sa na ďalších akciách. V hre bola cesta na svetové finále v Cosplay, ktoré sa bude konať budúci rok v Chicagu.

Najlepšou cosplayerkou na VIECC a víťazkou šampionátu v Cosplay 2016 sa stala Okkido Cosplay z Maďarska. Ildikó, ktorá sa za umeleckým menom schováva, presvedčila porotu svojím kostýmom inkvizítora Ordo Hereticus zo stolovej hry Warhammer 40 000 a vyhrala cestu na spomenuté aprílové celosvetové finále.

Viedeň v rámci akcie Comic Con 2016 navštívila aj herečka
Jeri Ryan
Viedeň v rámci akcie Comic Con 2016 navštívila aj herečka Jeri Ryan
Autor: David Faber pre VIECC

Do Viedne tento rok zavítalo aj množstvo hviezd a organizátori zabezpečili fanúšikom účasť na panelových diskusiách či moderovaných tlačovkách. Medzi hosťami bol napríklad herec Michael Cudlitz zo seriálu Živí mŕtvi, herec Billy Boyd známy z Pána prsteňov či herečka Jeri Ryan, ktorá niekoľko rokov účinkovala v seriáli Star Trek: Voyager. Fanúšikov pobavila historkou o tom, že rolu v kultovom seriáli najprv odmietala. Podotkla však, že dnes na tieto časy spomína s láskou a nadšením.

Záujem o veľtrh komiksov a zábavy, ktorý sa konal 19. – 20. novembra 2016 v neďalekej Viedni, prekonal aj tie najodvážnejšie očakávania organizátorov. „Druhý ročník festivalu popkultúry a extravagancie výrazne prekonal premiéru z roku 2015. Tisícky fanúšikov, preplnené haly a najlepšie dva dni v roku pre všetkých geekov sú výzvou aj pre ďalšie ročníky. Comic Con vo Viedni ukázal svoj potenciál stať sa najväčšou akciou popkultúry v strednej Európe," uviedol v tlačovom vyhlásení Martin Roy z organizátorskej agentúry Reed Exhibitions.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

David Hasselhoff

David Hasselhoff sa vracia. Vystúpi na Dobrom festivale

22.03.2017 14:00

Americký herec a spevák David Hasselhoff vystúpi na Dobrom festivale, ktorý sa bude konať od 16. do 18. júna na prešovskom prírodnom kúpalisku Delňa.

Pink

Sziget otvorí speváčka Pink. Príde aj Rita Ora či Paul Van Dyk

21.03.2017 12:00

Na maďarskom festivale Sziget vystúpi aj speváčka Pink, ktorá podujatie v stredu 9. augusta otvorí. Okrem nej pribudli do zoznamu potvrdených interpretov aj Wiz Khalifa, Rita Ora, Paul Van Dyk, Alex Clare či The Vaccines.

Elle Isabelle Huppertová

Créme de la Créme pozýva zaľúbiť sa do Isabelle Huppertovej

13.03.2017 12:00

Na prehliadke Créme de la Créme, ktorá ponúkne výber z najčerstvejšej francúzskej kinematografie, bude mať premiéru aj snímka Elle v hlavnej úlohe s herečkou Isabelle Huppertovou.

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.