Herec Jack Nicholson sa vráti ako nový americký Toni Erdmann

Nemecká komédia Toni Erdmann sa ešte poriadne nestihla ohriať medzi oscarovými nomináciami, a už ju čaká americký remake s hviezdnym obsadením.

Jack Nicholson Peter Simonischek
Jack Nicholson (vľavo) plánuje byť novým Tonim Erdmannom, ktorého pôvodne stvárnil Peter Simonischek (vpravo).
Autor:

Titulnú úlohu starnúceho učiteľa, ktorý sa svojráznym spôsobom pokúša upútať pozornosť svojej dcéry, totiž stvárni 79-ročný herec Jack Nicholson. Ten sa na filmovom plátne naposledy predstavil v roku 2010, keď si zahral menšiu úlohu v hudobnom filme I'm Still Here režiséra Caseyho Afflecka.

Snímku režisérky Maren Adeovej, ktorá okrem nominácie na Oscara získala aj Zlatý glóbus či cenu BAFTA, by mala v novej verzii na americký trh priniesť spoločnosť Paramount Pictures Corporation. Tento nápad im podľa amerického magazínu Variety vnukol sám Jack Nicholson, ktorý je vraj veľkým fanúšikom fiktívneho nemeckého veľvyslanca Toniho Erdmanna. Toho si v origináli zahral rakúsky herec Peter Simonischek. Známa je už aj nová filmová dcéra, ktorú pôvodne stvárnila Sandra Hüllerová. Je ňou herečka Kristen Wiigová, ktorá sa minulý rok predstavila v remaku filmu Krotitelia duchov.

Produkčne sa filmu ujmú Adam McKay (režisér snímky Stávka na neistotu, 2015), komik Will Ferrell a Jessica Elbaumová. Ako výkonní producenti budú na americkej verzii Toniho Erdmanna pracovať aj Janine Jackowskiová a Jonas Dornbach, ktorí sa ako producenti podieľali aj na pôvodnom filme. Pomáhať im má aj režisérka Maren Adeová, ktorá však ešte donedávna považovala takýto scenár za nepravdepodobný.

Čítajte viac

„To by ste ho museli skrátiť asi o hodinu,“ vtipkovala režisérka minulý mesiac pre The Observer po otázke, či premýšľa o remaku svojho 162-minútového diela. „Obávam sa, že tu (v Hollywoode, pozn. red.) je systém práce na míle vzdialený od toho, ako pracujem ja. V Európe mám luxusnú pozíciu, mám šťastie, že som si sama sebe producentkou. Mám tvorivú slobodu a myslím, že by pre mňa bolo náročné vzdať sa jej, a prečo vlastne?“ dodala Adeová, ktorá zjavne zmenila názor. Či sa jej podarí nový film uchrániť pred tým, aby z kaufmanovského humoru nezostalo pod krídlami hollywoodskeho štúdia iba trápne torzo, je otázne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Darlene Cates

Zomrela herečka Darlene Cates, známa z filmu Čo žerie Gilberta Grapea

29.03.2017 13:02

Americká herečka Darlene Cates zomrela v nedeľu 26. marca vo veku 69 rokov.

Slnko v sieti

Videli ste dobrý slovenský dokument? Hlasujte zaň

29.03.2017 12:00

Filmovú cenu Slnko v sieti môžu po prvýkrát udeliť aj diváci, hlasovať za jeden z dvadsiatich filmov môžete ešte do piatka 31. marca na webstránke Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Panelák

Andy Kraus o Paneláku: Staré chyby nezopakujeme

29.03.2017 09:00

Takmer po dvojročnej prestávke sa v stredu o 20.35 na obrazovky JOJ-ky vracia Panelák.

rajtar

Horský vodca Rajtár: Turistom v horách stále chýba osveta

29.03.2017 13:00

Turisti stále podceňujú nielen výstroj, ale najmä aktuálne informácie o podmienkach v horách, hovorí legendárny tatranský horský vodca a horolezec Pavol Rajtár.

financie, peniaze, ekonomika, graf

Banky odhadujú budúcoročný rast Slovenska na 3,8 %

29.03.2017 12:50

Slovenská ekonomika v tomto roku porastie o 3,2 % a v budúcom roku zrýchli svoj rast na 3,8 %.

Sídlo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Šéfa ÚRSO nebude schvaľovať prezident, ale vláda

29.03.2017 12:35

Kabinet schválil návrh novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Vďaka nej by sa malo posilniť postavenie vlády pri činnosti a kontrole Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

predseda parlamentu Andrej Danko

NR SR: Povyšovanie vojakov v zálohe, vďaka ktorému je Danko kapitánom, nebude prísnejšie

29.03.2017 12:24

Návrh predložili poslanci po tom, čo minister obrany povýšil predsedu parlamentu Andreja Danka do hodnosti kapitána.