Herec Jack Nicholson sa vráti ako nový americký Toni Erdmann

Nemecká komédia Toni Erdmann sa ešte poriadne nestihla ohriať medzi oscarovými nomináciami, a už ju čaká americký remake s hviezdnym obsadením.

Jack Nicholson Peter Simonischek
Jack Nicholson (vľavo) plánuje byť novým Tonim Erdmannom, ktorého pôvodne stvárnil Peter Simonischek (vpravo).
Autor:

Titulnú úlohu starnúceho učiteľa, ktorý sa svojráznym spôsobom pokúša upútať pozornosť svojej dcéry, totiž stvárni 79-ročný herec Jack Nicholson. Ten sa na filmovom plátne naposledy predstavil v roku 2010, keď si zahral menšiu úlohu v hudobnom filme I'm Still Here režiséra Caseyho Afflecka.

Snímku režisérky Maren Adeovej, ktorá okrem nominácie na Oscara získala aj Zlatý glóbus či cenu BAFTA, by mala v novej verzii na americký trh priniesť spoločnosť Paramount Pictures Corporation. Tento nápad im podľa amerického magazínu Variety vnukol sám Jack Nicholson, ktorý je vraj veľkým fanúšikom fiktívneho nemeckého veľvyslanca Toniho Erdmanna. Toho si v origináli zahral rakúsky herec Peter Simonischek. Známa je už aj nová filmová dcéra, ktorú pôvodne stvárnila Sandra Hüllerová. Je ňou herečka Kristen Wiigová, ktorá sa minulý rok predstavila v remaku filmu Krotitelia duchov.

Produkčne sa filmu ujmú Adam McKay (režisér snímky Stávka na neistotu, 2015), komik Will Ferrell a Jessica Elbaumová. Ako výkonní producenti budú na americkej verzii Toniho Erdmanna pracovať aj Janine Jackowskiová a Jonas Dornbach, ktorí sa ako producenti podieľali aj na pôvodnom filme. Pomáhať im má aj režisérka Maren Adeová, ktorá však ešte donedávna považovala takýto scenár za nepravdepodobný.

Čítajte viac

„To by ste ho museli skrátiť asi o hodinu,“ vtipkovala režisérka minulý mesiac pre The Observer po otázke, či premýšľa o remaku svojho 162-minútového diela. „Obávam sa, že tu (v Hollywoode, pozn. red.) je systém práce na míle vzdialený od toho, ako pracujem ja. V Európe mám luxusnú pozíciu, mám šťastie, že som si sama sebe producentkou. Mám tvorivú slobodu a myslím, že by pre mňa bolo náročné vzdať sa jej, a prečo vlastne?“ dodala Adeová, ktorá zjavne zmenila názor. Či sa jej podarí nový film uchrániť pred tým, aby z kaufmanovského humoru nezostalo pod krídlami hollywoodskeho štúdia iba trápne torzo, je otázne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Song to Songs

Hudobnú snímku Song to Song okorení milostný trojuholník

20.02.2017 16:00

Zástupcovia americkej produkčnej spoločnosti Broad Green Pictures zverejnili trailer filmu Song to Song.

Iveta Grófová

Snímka Piata loď si v Berlíne vyplávala Krištáľového medveďa

20.02.2017 12:00

Jeden z najvýznamnejších filmových festivalov Berlinale sa v sobotu skončil a slovenský film Piata loď odišiel ako víťaz sekcie Genneration Kplus.

beatles shea stadium 1965

Nakrútia snímku o bývalom bubeníkovi The Beatles

20.02.2017 07:00

Americký hudobník a filmár Alexander Orbison získal práva na sfilmovanie knihy The Beatle Who Vanished (2013) Jima Berkenstadta.

zemetrasenie, seizmológ,

Panamu zasiahlo zemetrasenie, v metropole sa triasli mrakodrapy

20.02.2017 22:18

Silno pociťované zemetrasenie otriasalo mrakodrapmi v hlavnom meste Panamy a vynútilo si evakuáciu niektorých budov.

Herbert Raymond McMaster

Trump si za bezpečnostného poradcu vybral generála McMastera

20.02.2017 21:35

Americký prezident Donald Trump si ako nového poradcu pre národnú bezpečnosť vybral generála Herberta Raymonda McMastera.

Marián Tkáč

Matica sa podpísala pod škandalózne video

20.02.2017 20:00

Ustanovizeň, ktorá by mala budovať povedomie národa, namiesto toho pustila na verejnosť video, z ktorého cítiť obhajobu fašistického Slovenského štátu.

vitalij čurkin

Zomrel ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin

20.02.2017 19:10, aktualizované: 20:50

Vo veku 64 rokov v New Yorku náhle zomrel dlhoročný veľvyslanec Ruska pri OSN Vitalij Čurkin.