Febiofest otvorí Baba z ľadu s Kronerovou

Na slávnostnom uvedení snímky sa zúčastnia aj herečka Zuzana Kronerová a spomínaný Sláma.

Baba z ľadu
Zuzana Kronerová, Pavel Nový vo filme Baba z ľadu.
Autor:
Snímka Baba z ľadu sa zameriava na šesťdesiatničku Hanu, ktorá vedie stereotypný život a stará sa o synov, nevesty a vnúčatá. Po stretnutí s Broňom a zoznámení sa s otužileckou komunitou, začne na svoj život nazerať z iného uhla a začne ho postupne meniť. „Voda má neuveriteľne očistnú moc, dá sa v nej utopiť trápenie. Keď sa ponoríte do studenej vody, je to ako ocitnúť sa v kozmickom priestore. Živel je okolo vás, organizmus sa stiahne do seba. Keď vyjdete von, opäť sa roztiahne a vyplavia sa endorfíny,“ uviedol režisér.

Otužilecký tréning museli pred nakrúcaním absolvovať aj hlavní aktéri, spomínaná Zuzana Kronerová a Pavel Nový. „To, že som sa z najväčšieho zimomravca stala otužilcom, sa mi zdá neuveriteľné,“ vyjadrila sa herečka. „Aj trénovaný otužilec môže ísť do vody na viac ako tri minúty len raz za deň a potom musí mať voľno, aby sa telo zregenerovalo. Aby sme film nakrútili, herci museli ísť do vody dva razy za deň a dva razy za sebou, čo bolo dosť náročné aj pre skúsených otužilcov. Pavel Nový to zvládol bravúrne, Zuzana Kronerová je takisto nesmierne statočná. Veľmi o túto úlohu stála, ale hneď na začiatku hovorila, že je veľmi zimomravá. Potom sa odhodlala ísť do vody a rolu získala. Zuzana je pre mňa reprezentantkou krehkého a silného ženstva, zároveň má aj komický talent. Keď zistila, že jej otužovanie pomáha, dodalo jej to silu a sebavedomie. Pomohlo jej to fyzicky aj psychicky, doslova omladla,“ prezradil režisér. Na snímke, ktorá vznikla v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii, sa podieľali aj Marko Škop a Ján Meliš.

Febiofest sa bude konať od 2. do 8. marca v Bratislave a do 7. apríla zavíta tiež do Košíc, Prešova, Martina, Banskej Bystrice, Levíc, Trnavy, Trenčína, Prievidze, Kežmarku a po prvý raz aj do Popradu.

Súvisiace články:

Darlene Cates

Zomrela herečka Darlene Cates, známa z filmu Čo žerie Gilberta Grapea

29.03.2017 13:02

Americká herečka Darlene Cates zomrela v nedeľu 26. marca vo veku 69 rokov.

Slnko v sieti

Videli ste dobrý slovenský dokument? Hlasujte zaň

29.03.2017 12:00

Filmovú cenu Slnko v sieti môžu po prvýkrát udeliť aj diváci, hlasovať za jeden z dvadsiatich filmov môžete ešte do piatka 31. marca na webstránke Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Panelák

Andy Kraus o Paneláku: Staré chyby nezopakujeme

29.03.2017 09:00

Takmer po dvojročnej prestávke sa v stredu o 20.35 na obrazovky JOJ-ky vracia Panelák.

rajtar

Horský vodca Rajtár: Turistom v horách stále chýba osveta

29.03.2017 13:00

Turisti stále podceňujú nielen výstroj, ale najmä aktuálne informácie o podmienkach v horách, hovorí legendárny tatranský horský vodca a horolezec Pavol Rajtár.

financie, peniaze, ekonomika, graf

Banky odhadujú budúcoročný rast Slovenska na 3,8 %

29.03.2017 12:50

Slovenská ekonomika v tomto roku porastie o 3,2 % a v budúcom roku zrýchli svoj rast na 3,8 %.

Sídlo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Šéfa ÚRSO nebude schvaľovať prezident, ale vláda

29.03.2017 12:35

Kabinet schválil návrh novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Vďaka nej by sa malo posilniť postavenie vlády pri činnosti a kontrole Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

predseda parlamentu Andrej Danko

NR SR: Povyšovanie vojakov v zálohe, vďaka ktorému je Danko kapitánom, nebude prísnejšie

29.03.2017 12:24

Návrh predložili poslanci po tom, čo minister obrany povýšil predsedu parlamentu Andreja Danka do hodnosti kapitána.