Febiofest otvorí Baba z ľadu s Kronerovou

Na slávnostnom uvedení snímky sa zúčastnia aj herečka Zuzana Kronerová a spomínaný Sláma.

Baba z ľadu
Zuzana Kronerová, Pavel Nový vo filme Baba z ľadu.
Autor:
Snímka Baba z ľadu sa zameriava na šesťdesiatničku Hanu, ktorá vedie stereotypný život a stará sa o synov, nevesty a vnúčatá. Po stretnutí s Broňom a zoznámení sa s otužileckou komunitou, začne na svoj život nazerať z iného uhla a začne ho postupne meniť. „Voda má neuveriteľne očistnú moc, dá sa v nej utopiť trápenie. Keď sa ponoríte do studenej vody, je to ako ocitnúť sa v kozmickom priestore. Živel je okolo vás, organizmus sa stiahne do seba. Keď vyjdete von, opäť sa roztiahne a vyplavia sa endorfíny,“ uviedol režisér.

Otužilecký tréning museli pred nakrúcaním absolvovať aj hlavní aktéri, spomínaná Zuzana Kronerová a Pavel Nový. „To, že som sa z najväčšieho zimomravca stala otužilcom, sa mi zdá neuveriteľné,“ vyjadrila sa herečka. „Aj trénovaný otužilec môže ísť do vody na viac ako tri minúty len raz za deň a potom musí mať voľno, aby sa telo zregenerovalo. Aby sme film nakrútili, herci museli ísť do vody dva razy za deň a dva razy za sebou, čo bolo dosť náročné aj pre skúsených otužilcov. Pavel Nový to zvládol bravúrne, Zuzana Kronerová je takisto nesmierne statočná. Veľmi o túto úlohu stála, ale hneď na začiatku hovorila, že je veľmi zimomravá. Potom sa odhodlala ísť do vody a rolu získala. Zuzana je pre mňa reprezentantkou krehkého a silného ženstva, zároveň má aj komický talent. Keď zistila, že jej otužovanie pomáha, dodalo jej to silu a sebavedomie. Pomohlo jej to fyzicky aj psychicky, doslova omladla,“ prezradil režisér. Na snímke, ktorá vznikla v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii, sa podieľali aj Marko Škop a Ján Meliš.

Febiofest sa bude konať od 2. do 8. marca v Bratislave a do 7. apríla zavíta tiež do Košíc, Prešova, Martina, Banskej Bystrice, Levíc, Trnavy, Trenčína, Prievidze, Kežmarku a po prvý raz aj do Popradu.

Song to Songs

Hudobnú snímku Song to Song okorení milostný trojuholník

20.02.2017 16:00

Zástupcovia americkej produkčnej spoločnosti Broad Green Pictures zverejnili trailer filmu Song to Song.

Iveta Grófová

Snímka Piata loď si v Berlíne vyplávala Krištáľového medveďa

20.02.2017 12:00

Jeden z najvýznamnejších filmových festivalov Berlinale sa v sobotu skončil a slovenský film Piata loď odišiel ako víťaz sekcie Genneration Kplus.

beatles shea stadium 1965

Nakrútia snímku o bývalom bubeníkovi The Beatles

20.02.2017 07:00

Americký hudobník a filmár Alexander Orbison získal práva na sfilmovanie knihy The Beatle Who Vanished (2013) Jima Berkenstadta.

zemetrasenie, seizmológ,

Panamu zasiahlo zemetrasenie, v metropole sa triasli mrakodrapy

20.02.2017 22:18

Silno pociťované zemetrasenie otriasalo mrakodrapmi v hlavnom meste Panamy a vynútilo si evakuáciu niektorých budov.

Herbert Raymond McMaster

Trump si za bezpečnostného poradcu vybral generála McMastera

20.02.2017 21:35

Americký prezident Donald Trump si ako nového poradcu pre národnú bezpečnosť vybral generála Herberta Raymonda McMastera.

Marián Tkáč

Matica sa podpísala pod škandalózne video

20.02.2017 20:00

Ustanovizeň, ktorá by mala budovať povedomie národa, namiesto toho pustila na verejnosť video, z ktorého cítiť obhajobu fašistického Slovenského štátu.

vitalij čurkin

Zomrel ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin

20.02.2017 19:10, aktualizované: 20:50

Vo veku 64 rokov v New Yorku náhle zomrel dlhoročný veľvyslanec Ruska pri OSN Vitalij Čurkin.