Febiofest otvorí Baba z ľadu s Kronerovou

Na slávnostnom uvedení snímky sa zúčastnia aj herečka Zuzana Kronerová a spomínaný Sláma.

Baba z ľadu
Zuzana Kronerová, Pavel Nový vo filme Baba z ľadu.
Autor:
Snímka Baba z ľadu sa zameriava na šesťdesiatničku Hanu, ktorá vedie stereotypný život a stará sa o synov, nevesty a vnúčatá. Po stretnutí s Broňom a zoznámení sa s otužileckou komunitou, začne na svoj život nazerať z iného uhla a začne ho postupne meniť. „Voda má neuveriteľne očistnú moc, dá sa v nej utopiť trápenie. Keď sa ponoríte do studenej vody, je to ako ocitnúť sa v kozmickom priestore. Živel je okolo vás, organizmus sa stiahne do seba. Keď vyjdete von, opäť sa roztiahne a vyplavia sa endorfíny,“ uviedol režisér.

Otužilecký tréning museli pred nakrúcaním absolvovať aj hlavní aktéri, spomínaná Zuzana Kronerová a Pavel Nový. „To, že som sa z najväčšieho zimomravca stala otužilcom, sa mi zdá neuveriteľné,“ vyjadrila sa herečka. „Aj trénovaný otužilec môže ísť do vody na viac ako tri minúty len raz za deň a potom musí mať voľno, aby sa telo zregenerovalo. Aby sme film nakrútili, herci museli ísť do vody dva razy za deň a dva razy za sebou, čo bolo dosť náročné aj pre skúsených otužilcov. Pavel Nový to zvládol bravúrne, Zuzana Kronerová je takisto nesmierne statočná. Veľmi o túto úlohu stála, ale hneď na začiatku hovorila, že je veľmi zimomravá. Potom sa odhodlala ísť do vody a rolu získala. Zuzana je pre mňa reprezentantkou krehkého a silného ženstva, zároveň má aj komický talent. Keď zistila, že jej otužovanie pomáha, dodalo jej to silu a sebavedomie. Pomohlo jej to fyzicky aj psychicky, doslova omladla,“ prezradil režisér. Na snímke, ktorá vznikla v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii, sa podieľali aj Marko Škop a Ján Meliš.

Febiofest sa bude konať od 2. do 8. marca v Bratislave a do 7. apríla zavíta tiež do Košíc, Prešova, Martina, Banskej Bystrice, Levíc, Trnavy, Trenčína, Prievidze, Kežmarku a po prvý raz aj do Popradu.

Súvisiace články:

Isabelle Huppert

Recenzia: Keď musíš žiť svoj život

27.03.2017 14:00

Päťdesiatnička Nathalie Chazeauxová (Isabelle Huppert) je profesorka filozofie, ktorá o veľkých myšlienkach nielen prednáša, ale snaží sa nimi riadiť aj v živote.

Bibiana Beňová

Dokumentaristka Bibiana Beňová mapuje cez fabriky naše dejiny

27.03.2017 09:00

Návštevníci Febiofestu mohli začiatkom marca ochutnať prvý diel z pripravovaného televízneho cyklu Budujeme Slovensko. Dokumentaristka Bibiana Beňová v ňom cez príbehy šiestich opustených tovární skúma slovenskú históriu.

Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal ako anarchista bojujúci proti Islamskému štátu

25.03.2017 09:00

Americký herec Jake Gyllenhaal sa predstaví v dráme o Američanoch, ktorí v Sýrii bojujú proti teroristickej organizácii Islamský štát (ISIS).

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.