Spielberg spojí prvýkrát v jednom filme Hanksa so Streepovou

Americký režisér Steven Spielberg nakrúti novinársku drámu The Post o skutočnej kauze úniku a zverejnenia citlivých vládnych informácií počas vojny vo Vietname.

Pre svoj nový film získal Spielberg oscarových hercov Toma Hanksa a Meryl Streepovú, ktorí sa podľa týždenníka Entertainment Weekly objavia na plátne prvýkrát spolu.

Film ukáže úlohu denníka The Washington Post v afére zvanej Pentagon Papers z roku 1971. Aféra sa týkala tajných dokumentov amerického ministerstva obrany o vietnamskej vojne, ktoré dokazovali, že politici a vládni činitelia klamali Američanov. O dokumentoch informoval tiež denník The New York Times.

Čítajte viac

Hanks bude hrať známeho novinára Bena Bradleeho a Streepová legendárnu vydavateľku novín a držiteľku Pulitzerovej ceny Katherine Grahamovú, ktorí rozpútali súdnu bitku o to, či majú noviny právo uniknuté dokumenty zverejniť.

Citlivé vládne materiály vyniesol vojenský analytik Daniel Ellsberg, označovaný za jedného z prvých „whistleblowerov“, to znamená človeka upozorňujúceho na nekalé praktiky na svojom pracovisku.

Kto bude hrať úlohu tohto protivojnového aktivistu, sa zatiaľ podľa americkej tlače nevie.

Americké aj ďalšie zahraničné médiá píšu, že téma snímky je momentálne viac ako príhodná s ohľadom na boj nového amerického prezidenta Donalda Trumpa s médiami a na prípady úniku utajovaných informácií. Streepová je navyše známa svojou kritikou nového šéfa Bieleho domu.

Isabelle Huppert

Recenzia: Keď musíš žiť svoj život

27.03.2017 14:00

Päťdesiatnička Nathalie Chazeauxová (Isabelle Huppert) je profesorka filozofie, ktorá o veľkých myšlienkach nielen prednáša, ale snaží sa nimi riadiť aj v živote.

Bibiana Beňová

Dokumentaristka Bibiana Beňová mapuje cez fabriky naše dejiny

27.03.2017 09:00

Návštevníci Febiofestu mohli začiatkom marca ochutnať prvý diel z pripravovaného televízneho cyklu Budujeme Slovensko. Dokumentaristka Bibiana Beňová v ňom cez príbehy šiestich opustených tovární skúma slovenskú históriu.

Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal ako anarchista bojujúci proti Islamskému štátu

25.03.2017 09:00

Americký herec Jake Gyllenhaal sa predstaví v dráme o Američanoch, ktorí v Sýrii bojujú proti teroristickej organizácii Islamský štát (ISIS).

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.