Podľa Jamesa Camerona nepríde nový Avatar do kín ani budúci rok

Kanadský filmár James Cameron prezradil, že dlho očakávané pokračovanie sci-fi snímky Avatar (2009) sa nedostane do kín ani na budúci rok. Šesťdesiatdvaročný rodák z provincie Ontario to vyhlásil v rozhovore pre denník Toronto Star.

Avatar
Na očakávané pokračovanie sci-fi snímky Avatar (2009) si diváci budú musieť počkať.
Autor:

„Rok 2018 nie je reálny. Pevný termín premiéry sme zatiaľ neoznámili. Ľudia musia pochopiť, že ide o sériu. Nenakrúcame Avatara 2, ale Avatara 2, 3, 4 a 5,“ uviedol filmár s tým, že nový termín premiéry zatiaľ nestanovili. Ide o už tretí odklad pripravovanej novinky, ktorá sa mala pôvodne dostať do kín už v decembri 2014. Zvyšné tri diely série mali mať premiéry v rokoch 2020,  2022 a 2023, či však aj tie odložili, Cameron neprezradil.

Čítajte viac

Avatar je finančne najúspešnejším filmom všetkých čias. Sci-fi, ktoré si na konto pripísalo takmer 2,8 miliardy dolárov, sa odohráva v 22. storočí. Ochrnutého vojnového veterána Jakea Sullyho (Sam Worthington) vyšlú na mesiac Pandora, ktorý obýva ľuďom podobný národ Na'vi s vlastným jazykom a kultúrou.

Počas expedície Sully stretáva krásnu Neytiri (Zoe Saldana) z národa Na'vi a zbližuje sa s pôvodným obyvateľstvom. Stojí tak pred rozhodnutím, na čiu stranu sa má postaviť v záverečnom boji o Pandoru. V snímke si okrem Worthingtona a Saldany zahrali napríklad aj Stephen Lang, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez či Giovanni Ribisi.

Súvisiace články:

Isabelle Huppert

Recenzia: Keď musíš žiť svoj život

27.03.2017 14:00

Päťdesiatnička Nathalie Chazeauxová (Isabelle Huppert) je profesorka filozofie, ktorá o veľkých myšlienkach nielen prednáša, ale snaží sa nimi riadiť aj v živote.

Bibiana Beňová

Dokumentaristka Bibiana Beňová mapuje cez fabriky naše dejiny

27.03.2017 09:00

Návštevníci Febiofestu mohli začiatkom marca ochutnať prvý diel z pripravovaného televízneho cyklu Budujeme Slovensko. Dokumentaristka Bibiana Beňová v ňom cez príbehy šiestich opustených tovární skúma slovenskú históriu.

Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal ako anarchista bojujúci proti Islamskému štátu

25.03.2017 09:00

Americký herec Jake Gyllenhaal sa predstaví v dráme o Američanoch, ktorí v Sýrii bojujú proti teroristickej organizácii Islamský štát (ISIS).

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.