Adaptácia štvrtého dielu série Millennium sa dostane do kín v roku 2018

Filmová adaptácia štvrtého dielu knižnej série Millennium s názvom Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti (2015) sa dostane do amerických kín 5. októbra 2018.

Herečka Rooney Mara v kreácii Yacine Aouadi.
Herečka Rooney Mara si zahrala v prvej časti série Millennium.
Autor: ,

Oznámil to prezident spoločnosti Columbia Pictures Sanford Panitch, podľa ktorého plánujú začať s nakrúcaním tento september. Réžiu dostal na starosť uruguajský filmár Fede Álvarez, ktorý sa do povedomia verejnosti dostal trilerom Muž v temnote (2016). Tridsaťdeväťročný rodák z Montevidea sa pritom spolu so Stevenom Knightom a Jayom Basuom postaral aj o scenár. Jedným z výkonných producentov sa zas stal David Fincher, ktorý nakrútil snímku Muži, ktorí ne­návidia ženy (2011), teda úspešnú adaptáciu úvodného dielu série. Zatiaľ nie je známe, kto sa v novinke predstaví, no ako tvorcovia v pondelok podotkli, pôjde o úplne nové herecké obsadenie. Pa­nitch zároveň prezradil, že Álvarez už momentálne rokuje s viacerými herečkami o tom, ktorá z nich stvárni Lisbeth Salander. 

Pôvodnú knižnú sériu Millennium tvoria romány Muži, ktorí ne­návidia ženy (2005), Dievča, ktoré sa hralo s ohňom (2006) a Vzdušný zámok, ktorý vybuchol (2007). Autor trilógie Stieg Larsson krátko po odovzdaní rukopisu zomrel na infarkt, a tak sa úspechu titulov nedožil. Úlohu po ňom prevzal David Lagercrantz, ktorý napísal spomínané Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti. V roku 2009 vznikli vo Švédsku filmové spracovania prvých troch menovaných kníh, v ktorých si hlavné úlohy zahrali Michael Nyqvist a Noomi Rapace. V spomínanom americkom spracovaní prvého dielu si reportéra Mikaela Blomkvista zahral Daniel Craig a ako nevšedné dievča s fotografickou pamäťou Lisbeth Salander sa predstavila Rooney Mara. 

Masaryk

Filmové premiéry: Ospevovaný Karel Roden ako Masaryk aj pohľad na terorizmus v snímke Nocturama

23.03.2017 16:00

Od štvrtka 23. marca si diváci v slovenských kinách môžu pozrieť francúzsku snímku Začať odznova, oceňovaný film Masaryk či sci-fi príbeh Život.

Mustangy

Televízne tipy Pravdy: Dokument o tom, že svet má stále nádej aj slávne Mustangy s Marilyn Monroe

23.03.2017 14:00

Nenechajte si ujsť to najlepšie z televíznych programov od 23. do 30. marca. Televízne tipy pre vás vybrala Helena Dvořáková, redaktorka Magazínu Pravdy.

Karel Roden Masaryk

Recenzia: Svetový Masaryk je náš

23.03.2017 12:00

Masaryk je aj napriek výhradám skvelým dôkazom, že východoeurópska filmová produkcia za Hollywoodom v ničom zaostáva a slovenský divák má ďalší dôvod odísť z kina nielen spokojný, ale aj hrdý.

usa, voľby, kongres

Trump Kongres nepresvedčil, hlasovanie o zrušení Obamacare odložili na piatok

23.03.2017 22:12

Dôležité na štvrtok plánované hlasovanie v americkom Kongrese o zákone, ktorým by sa zrušila Obamacare, odložili. Je možné, že sa uskutoční už v piatok.

migranti, Líbya

Pri líbyjskom pobreží zomrelo asi ďalších 250 migrantov

23.03.2017 21:39

O ďalšej možnej tragédii utečencov v Stredozemnom mori informovala vo štvrtok španielska humanitárna organizácia Proactiva Open Arms so sídlom v katalánskej Badalone.

starý most, bratislava

Starý most získal dve architektonické ocenenia

23.03.2017 21:18

Bratislavský Starý most získal v rámci súťaže Stavba roka 2016 cenu za najlepšie projektové riešenie ako aj cenu za vysokú kvalitu realizácie.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.