Fanúšikov Teórie veľkého tresku poteší seriál Young Sheldon

Americká televízia CBS si objednala seriál Young Sheldon, ktorý bude spinoffom obľúbeného sitkomu Teória veľkého tresku (2007).

Jim Parsons
Záber na hercov Jima Parsonsa (vpravo) a Simona Helberga zo seriálu Teória veľkého tresku.
Autor: ,

Novinka, o výrobe ktorej sa špekulovalo už vlani v novembri, sa zameria na detstvo jedného z hlavných protagonistov spomínaného projektu – nadpriemerne inteligentného teoretického fyzika Sheldo­na Coopera. Na televízne obrazovky by sa mala dostať vo vysielacej sezóne 2017/2018. 

Seriál predstaví spomínaného vedca ako deväťročného chlapca vyrastajúceho vo východnom Texase, ktorý navštevuje strednú školu. V titulnej úlohe sa predstaví Iain Armitage, známy napríklad zo seriálu Veľké malé klamstvá (2017), jeho matku Mary, ktorú v Teórii veľkého tresku stvárňuje Laurie Metcalfe, si zase zahrá Zoe Perry. V projekte sa tiež ukážu Lance Barber, Raegan Revord a Montana Jordan, ktorí by mali podľa informácií magazínu The Hollywood Reporter stvárniť Sheldonovho otca Georgea, jeho sestru – dvojča Missy a staršieho brata Georgea Jr.. 

Za vznikom projektu Young Sheldon stoja tvorcovia Teórie veľkého tresku Chuck Lorre a Steve Molaro. Jon Favreau by sa mal postarať o réžiu pilotu, pod ktorý sa podpíše aj ako výkonný producent. Predstaviteľ dospelého Sheldona, Jim Parsons, bude rozprávačom príbehu a spolu so spomínaným Lorreom, Molarom a Toddom Spiewakom bude tiež výkonným producentom. Dátum premiéry ani počet epizód seriálu zatiaľ nie sú známe. 

Sitkom Teória veľkého tresku sa zameriava na vedcov, ktorým sa do života priplietla krásna mladá žena, a okrem Lorrea a Molara za ním stojí aj Bill Prady. Seriálu sa okrem úspechu u divákov podarilo dosiahnuť aj uznanie kritiky. Na konto si dva razy pripísal cenu asociácie televíznej kritiky pre najlepší komediálny seriál (2009, 2013). Spomedzi hercov a herečiek najviac žiari spomínaný Jim Parsons, ktorý získal štyri ceny Primetime Emmy (2010, 2011, 2013, 2014) i Zlatý glóbus (2011). Okrem neho v sérii účinkujú Johnny Galecki (Leonard), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard), Kunal Nayyar (Raj), Mayim Bialik (Amy) či Melissa Rauch (Bernadette). 

Masaryk

Filmové premiéry: Ospevovaný Karel Roden ako Masaryk aj pohľad na terorizmus v snímke Nocturama

23.03.2017 16:00

Od štvrtka 23. marca si diváci v slovenských kinách môžu pozrieť francúzsku snímku Začať odznova, oceňovaný film Masaryk či sci-fi príbeh Život.

Mustangy

Televízne tipy Pravdy: Dokument o tom, že svet má stále nádej aj slávne Mustangy s Marilyn Monroe

23.03.2017 14:00

Nenechajte si ujsť to najlepšie z televíznych programov od 23. do 30. marca. Televízne tipy pre vás vybrala Helena Dvořáková, redaktorka Magazínu Pravdy.

Karel Roden Masaryk

Recenzia: Svetový Masaryk je náš

23.03.2017 12:00

Masaryk je aj napriek výhradám skvelým dôkazom, že východoeurópska filmová produkcia za Hollywoodom v ničom zaostáva a slovenský divák má ďalší dôvod odísť z kina nielen spokojný, ale aj hrdý.

usa, voľby, kongres

Trump Kongres nepresvedčil, hlasovanie o zrušení Obamacare odložili na piatok

23.03.2017 22:12

Dôležité na štvrtok plánované hlasovanie v americkom Kongrese o zákone, ktorým by sa zrušila Obamacare, odložili. Je možné, že sa uskutoční už v piatok.

migranti, Líbya

Pri líbyjskom pobreží zomrelo asi ďalších 250 migrantov

23.03.2017 21:39

O ďalšej možnej tragédii utečencov v Stredozemnom mori informovala vo štvrtok španielska humanitárna organizácia Proactiva Open Arms so sídlom v katalánskej Badalone.

starý most, bratislava

Starý most získal dve architektonické ocenenia

23.03.2017 21:18

Bratislavský Starý most získal v rámci súťaže Stavba roka 2016 cenu za najlepšie projektové riešenie ako aj cenu za vysokú kvalitu realizácie.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.