Meky Žbirka bude silvestrovať na Václaváku

Spevák Miro Žbirka bude aj tento rok silvestrovať pracovne - v Prahe na Václaváku. Počas živého koncertu, ktorý prinesie česká televízia Nova, zaspieva svoju novú pesničku i jeden zo starších hitov. Do Prahy, kde žije, doletí rovno z Londýna, kam sa vybral po Vianociach.

„Potrebovali tam nejakého Slováka a viete, na Silvestra každý nemá čas, tak by sa patrilo,“ prezradil s úsmevom Žbirka, ktorý príchod Nového roka oslavoval na Václavskom námestí aj vlani. „Budem spievať novinku, pesničku Daj mi a ešte jednu z tých starších, notoricky známych,“ dodal.

Na pódiu pod sochou svätého Václava vystúpi spolu s desiatkami populárnych českých umelcov. Nebude chýbať ani Karel Gott, ktorého Žbirka v roku 1982 zosadil z pozície Zlatého slávika ako prvý zo slovenských spevákov v histórii poslucháčskej ankety.

Hudobník, ktorý nedávno oslávil 55. narodeniny, zvykne tráviť Vianoce u manželkiných rodičov a potom vyráža do Tatier. „Najmä rodinka lyžuje, ja by som svoje výkony nenazval lyžovaním, to je trošku iná disciplína,“ podotkol s úsmevom Žbirka, ktorý si však tentoraz zalyžuje až budúci rok vo februári. Po Vianociach sa totiž vybral za strýkom do Londýna, odkiaľ dorazí „priamo“ na Václavák.
Žbirka, ktorý sa vydal na sólovú dráhu už pred 30 rokmi, aj budúci rok plánuje skladať nové pesničky. Okrem toho zrejme opäť vydá viaceré svoje hity v angličtine, keďže je o ne záujem v Nemecku.

Niekoľkonásobný Zlatý slávik začal spievať už koncom 60. rokov v kapele Modus spolu s Marikou Gombitovou, Jankom Lehotským a Lacom Lučeničom. Svoj prvý hit Zažni nahral v roku 1977, preslávili ho však i skladby Biely kvet, Nechodí, Múr našich lások, Balada o poľných vtákoch aj Čo bolí, to prebolí.

 
 
Alice Cooper

Na albume Alicea Coopera hosťujú Paul McCartney či Dave Grohl

21.04.2015 16:32

Alice Cooper prezradil, že na jeho pripravovanom novom albume hosťujú Paul McCartney, Dave Grohl, Brian Johnson či syn Ringa Starra Zak Starkey.

Blur Graham Coxon, from left, Damon Albarn, Dave Rowntree and Alex James

Blur streamujú nový album The Magic Whip

21.04.2015 14:20

Britská rocková kapela Blur sprístupnila prostredníctvom portálu iTunes na vypočutie album The Magic Whip. Novinka by mala oficiálne vyjsť 27. apríla.

AC / DC Malcolm Young, Phil Rudd

Bubeník AC / DC Rudd priznal vinu

21.04.2015 12:10

Bubeník austrálskej rockovej kapely AC/DC Phil Rudd sa dnes pred novozélandským súdom priznal, že vyhrážal vraždou a mal pri sebe drogy.

Jemen, Saná, výbuch, letecký náletm, letecký útok

Koalícia arabských štátov ukončila nálety v Jemene

21.04.2015 22:19

Koalícia arabských štátov vedená Saudskou Arábiou oznámila, že takmer po mesiaci náletov proti šiitským povstalcom v Jemene ukončenie vojenskej operácie.

Arsenij Jaceňuk, Ukrajina, premiér, tlačová konferencia

Kyjev sa obáva ruských útokov počas osláv konca vojny

21.04.2015 20:36

Desiatky tisícov príslušníkov ukrajinských bezpečnostných síl budú v máji dohliadať na bezpečnosť v čase osláv 70. výročia konca druhej svetovej vojny.

Váhostav, logo

Živnostníci nesúhlasia s prerušením reštrukturalizácie

21.04.2015 20:00

Vládou ohlásené prerušenie reštrukturalizácie Váhostavu nakoniec vôbec nemusí byť. Živnostníci si želajú, aby ozdravovanie pokračovalo.

mäso, mäsiarstvo, potreviny, obchod, kura

Salmonelovú kuracinu mali jesť deti aj penzisti

21.04.2015 20:00

V zozname odberateľov, ktorí si kúpili mrazené kuracie mäso nakazené salmonelózou, prevažujú reštaurácie, ale sú medzi nimi aj školy či jedáleň pre dôchodcov.