Eros Ramazzotti v Bratislave: Fanúšikovia reagovali okamžite

Taliansky popový idol Eros Ramazzotti v Bratislave vystúpil už po tretí raz a v rámci svetového turné predstavil svoj nový album Perfetto.

Eros Ramazzotti
Spevák Eros Ramazzotti počas koncertu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v rámci Perfetto tour 2016.
Autor: ,

Minulý rok si počas jesenného turné energického speváka užilo publikum v Košiciach, jarná časť už neobišla ani hlavné mesto.

Spevák nechával divákov dlho v napätí, o to viac ich vyburcoval jeho príchod sprevádzaný silnými bítmi a vizuálnymi efektmi. Skúsený päťdesiatdvaročný hudobník vie, ako strhnúť dav na koncertoch. Používa pritom jednoduché a sympatické gestá, na ktoré fanúšikovia reagujú okamžite. Zimný štadión Ondreja Nepelu pozdravil trochu lámanou slovenčinou: "Dobrý večer, Bratislava. Ako sa máte?“

Aj v Bratislave stavil Ramazzotti na istotu, keď striedal skladby z nového albumu s osvedčenými hitmi. To, že ľudia si žiadajú hlavne hitového Erosa, bolo počuť už pri prvých tónoch piesní ako Una storia importante, Adesso tu, Un cuore con le ali, Senza perdici di vista, Solo con te či Se bastasse una canzone. Nechýbali ani populárne duetá z jeho repertoáru, ktoré však odspieval zväčša sám.

Koncert sprevádzala už od začiatku bohatá svetelná a laserová šou. Svetelné steny pútali pozornosť niekedy až nesúrodou zmesou animácií a videoklipov, dianie na pódiu bolo, naopak, minimalistickejšie a jednotné. Eros Ramazzotti sa nehrá na žiadnu veľkú rockovú hviezdu a v jeho prejave je badať precíznosť a značná pokora. Počas koncertu hudobne skĺzol aj do iných polôh. Jemné baladické piesne miešal s tvrdšími rockovejšími skladbami či vtipnými hudobnými etudami, kde skvelými improvizáciami zarezonoval u publika hosťujúci saxofonista Joe Leader.

Spevák Eros Ramazzotti počas koncertu na Zimnom štadióne
Ondreja Nepelu v rámci Perfetto tour 2016.
Spevák Eros Ramazzotti počas koncertu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v rámci Perfetto tour 2016.
Autor: SITA, Marko Erd

Hlavná hviezda večera sa však po inštrumentálnej stránke zahanbiť nenechala a divákom ponúkla hneď niekoľko pôsobivých gitarových a klavírnych sól. Spevák, ktorý sa netají svojou vášňou k futbalu, predviedol okrem hudobných nástrojov svoje zručnosti aj na menšej futbalovej lopte. Kým v roku 2013 si počas koncertu v Bratislave obliekol tričko so znakom Slovenskej republiky, tentoraz sa – aspoň na plátne – ukázal medzi inými aj v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Vyvážené striedanie tempa a povzbudzovanie publika na spätnú reakciu nečakalo dlho a diváci čoskoro po skupinách tancovali nielen pod pódiom, ale aj na tribúnach. Zaslúženou odmenou bolo standing ovation spokojného publika.

Eros Ramazzotti má za sebou už takmer 30 albumov. Jeho posledná nahrávka Perfetto sa od svojho vydania v roku 2015 umiestnila v top rebríčkoch predajnosti vo viac ako 60 krajinách sveta. Prvý úspech mu priniesla ešte v roku 1984 talianska spevácka súťaž, kde zaujal najmä netradičnou farbou hlasu. Svoj prejav a vystupovanie odvtedy výrazne nezmenil, rovnako ako rodnú taliančinu, i keď občas zablúdi aj do príbuznej španielčiny. Prevládajúce lyrické skladby v pomalších tempách, ktoré dopĺňa výrazom zvodného milovníka žien a života celkovo, pôsobia ako príjemný únik od reality všedného dňa do teplých južanských krajín. Pre svojich fanúšikov je taliansky muzikant istotou, ku ktorej sa môžu vždy vrátiť. Vysiela k nim jednoduché a dôležité posolstvo, kde je ústrednou témou láska v akejkoľvek forme. Jeho úspech je dôkazom toho, že ľudia mu snahu a pozornosť jednoducho len vracajú späť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Snow Patrol

Snow Patrol zrejme tento rok vydajú nový album

29.03.2017 07:00

Britská rocková kapela Snow Patrol počas tohto roka pravdepodobne vydá siedmy štúdiový album.

The Kelly Family

The Kelly Family na budúci rok vystúpia v Prahe a vo Viedni

29.03.2017 05:00

Formácia vystúpi 8. marca v pražskej O2 Arene a o deň neskôr vo viedenskej Stadthalle.

Bertrand de Billy

Beethovenova Missa solemnis s Bertrandom de Billy

27.03.2017 16:00

Návštevníci bratislavských filharmonických koncertov môžu byť zvyknutí, že hosťovania známych dirigentských osobností najväčšieho kalibru bývajú spravidla doménou jesenného festivalu Bratislavské hudobné slávnosti.

rajtar

Horský vodca Rajtár: Turistom v horách stále chýba osveta

29.03.2017 13:00

Turisti stále podceňujú nielen výstroj, ale najmä aktuálne informácie o podmienkach v horách, hovorí legendárny tatranský horský vodca a horolezec Pavol Rajtár.

financie, peniaze, ekonomika, graf

Banky odhadujú budúcoročný rast Slovenska na 3,8 %

29.03.2017 12:50

Slovenská ekonomika v tomto roku porastie o 3,2 % a v budúcom roku zrýchli svoj rast na 3,8 %.

Sídlo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Šéfa ÚRSO nebude schvaľovať prezident, ale vláda

29.03.2017 12:35

Kabinet schválil návrh novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Vďaka nej by sa malo posilniť postavenie vlády pri činnosti a kontrole Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

predseda parlamentu Andrej Danko

NR SR: Povyšovanie vojakov v zálohe, vďaka ktorému je Danko kapitánom, nebude prísnejšie

29.03.2017 12:24

Návrh predložili poslanci po tom, čo minister obrany povýšil predsedu parlamentu Andreja Danka do hodnosti kapitána.