Na úmrtie Chucka Berryho reagujú Rod Stewart aj Mick Jagger

Na úmrtie Chucka Berryho už reagovalo prostredníctvom sociálnych sietí množstvo osobností.

Chuck berry
Chuck Berry na zábere z roku 2012.
Autor: ,

„Život Chucka Berryho bol pokladom a triumfom. Nikdy naňho nezabudneme,“ bývalý americký prezident Bill Clinton.

„Správa o úmrtí Chucka Berryho ma veľmi rozosmutnila. Chcem sa mu poďakovať za všetku tú inšpiratívnu hudbu, ktorú nám dal. Vniesol svetlo do našich tínedžerských rokov a vdýchol život našim snom o tom, že z nás budú hudobníci. Jeho texty vyčnievajú nad ostatnými a vrhli zvláštne svetlo na americký sen. Chuck, bol si úžasný a tvoja hudba v nás zostane navždy,“ spevák Mick Jagger z kapely The Rolling Stones.

„Jedno z mojich veľkých svetiel zhaslo,“ Keith Richards, gitarista skupiny The Rolling Stones.

„Chuck Berry bol najväčší gitarista a interpret rocku a najúžasnejší čisto rock'n'rollový tex­tár, aký kedy žil,“ hudobník Bruce Springsteen.

‪Chuck Berry was rock's greatest practitioner, guitarist, and the greatest pure rock ‚n‘ roll writer who ever lived. This is a tremendous loss of a giant for the ages. -Bruce Springsteen • Photo by @dannybones64

A post shared by Bruce Springsteen (@springsteen) on <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017–03–18T23:43:59+0­0:00“>Mar 18, 2017 at 4:43pm PDT</time>

„Chuck Berry to celé odštartoval. Všetkých nás inšpiroval. Prvý album, ktorý som si kúpil, bol Live at the Tivoli od Chucka a môj život už nikdy nebol ako predtým,“ hudobník Rod Stewart.

„Chuck Berry spojil blues a swing, čím vytvoril fenomén zvaný rock’n’roll. V hudobnom svete vrhá jeden z najdlhších tieňov. Ďakujeme ti, Chuck,“ členovia skupiny The Jacksons.

„Správa o úmrtí Chucka Berryho mi zlomila srdce. Bol to bez debaty kráľ,“ hudobník Slash.

„Legenda. Architekt. On vytvoril nástroje, ktoré postavili celý dom. RIP Chuck Berry,“ spevák John Mayer.

Súvisiace články:

Věra Špinarová

Speváčka Věra Špinarová je v bezvedomí. Jej stav je veľmi vážny

23.03.2017 13:41, aktualizované: 13:58

Věra Špinarová leží v pražskej nemocnici vo veľmi vážnom stave. Speváčka skolabovala v stredu počas svojho koncertu v Čáslavi.

Janko Lehotský

Koncert ako pocta siedmim dekádam Janka Lehotského

22.03.2017 12:00

Spevák a hudobník Janko Lehotský slávi v apríli 70 rokov a priatelia mu pri tejto príležitosti zorganizovali veľký narodeninový koncert.

Tosca

Tosca a Jimmy Pé predvedú to najlepšie zo živej elektroniky

22.03.2017 09:00

Do Bratislavy po troch rokoch zavíta rakúske duo Tosca, ktorého tvorba pre mnohých zosobňuje to najlepšie, čo na medzinárodnej scéne vzniklo v rámci hudobného žánru downtempo.

usa, voľby, kongres

Trump Kongres nepresvedčil, hlasovanie o zrušení Obamacare odložili na piatok

23.03.2017 22:12

Dôležité na štvrtok plánované hlasovanie v americkom Kongrese o zákone, ktorým by sa zrušila Obamacare, odložili. Je možné, že sa uskutoční už v piatok.

migranti, Líbya

Pri líbyjskom pobreží zomrelo asi ďalších 250 migrantov

23.03.2017 21:39

O ďalšej možnej tragédii utečencov v Stredozemnom mori informovala vo štvrtok španielska humanitárna organizácia Proactiva Open Arms so sídlom v katalánskej Badalone.

starý most, bratislava

Starý most získal dve architektonické ocenenia

23.03.2017 21:18

Bratislavský Starý most získal v rámci súťaže Stavba roka 2016 cenu za najlepšie projektové riešenie ako aj cenu za vysokú kvalitu realizácie.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.