Stále vás máme čím prekvapiť, tvrdí líder Olympicu Petr Janda

Skupina Olympic má 55 rokov a osláviť to plánuje aj so svojimi fanúšikmi v Bratislave. Česká rocková skupina v zložení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl vystúpi 29. novembra v bratislavskej Aegon Aréne.

Olympic
Skupina Olympic oslávi tento rok 55. narodeniny aj v Bratislave.
Autor:

Kapele prídu zablahoželať aj viacerí speváci a kamaráti ako Pavel Chrastina, Ladislav Klein, František Ringo Čech, Jiří Korn a pozvánku predbežne prijali aj Marta Jandová a Petra Janů.

Čítajte viac

„Môžeme vás ešte niečím prekvapiť? Určite, že áno, môžeme! Pracujeme na tom totiž od jesene minulého roku,“ odkazuje fanúšikom líder skupiny Petr Janda. „Pripravujeme pre vás veľkolepú scénu, filmové dokrútky, zahrá vám Olympic v pôvodnej zostave,“ pokračuje Janda, „hráme päťdesiatpäť rokov. Nikdy sme neverili, že sa to dá – výročné koncerty si chceme poriadne užiť a už teraz sa tešíme na šesťdesiat.“

Skupina Olympic, ktorá vznikla v roku 1963, je označovaná za kľúčovú formáciu v začiatkoch českej rockovej hudby. Po famóznom debutovom albume „Želva“ dokázala fanúšikov osloviť aj v nasledujúcich piatich dekádach, počas ktorých vydala 20 štúdiových a desiatky výberových albumov. Kapela odohrala viac ako 7-tisíc koncertov. Tento rok plánuje prekvapiť divákov nezvyčajnou šou.

Súvisiace články:

Věra Špinarová

Speváčka Věra Špinarová je v bezvedomí. Jej stav je veľmi vážny

23.03.2017 13:41, aktualizované: 13:58

Věra Špinarová leží v pražskej nemocnici vo veľmi vážnom stave. Speváčka skolabovala v stredu počas svojho koncertu v Čáslavi.

Janko Lehotský

Koncert ako pocta siedmim dekádam Janka Lehotského

22.03.2017 12:00

Spevák a hudobník Janko Lehotský slávi v apríli 70 rokov a priatelia mu pri tejto príležitosti zorganizovali veľký narodeninový koncert.

Tosca

Tosca a Jimmy Pé predvedú to najlepšie zo živej elektroniky

22.03.2017 09:00

Do Bratislavy po troch rokoch zavíta rakúske duo Tosca, ktorého tvorba pre mnohých zosobňuje to najlepšie, čo na medzinárodnej scéne vzniklo v rámci hudobného žánru downtempo.

usa, voľby, kongres

Trump Kongres nepresvedčil, hlasovanie o zrušení Obamacare odložili na piatok

23.03.2017 22:12

Dôležité na štvrtok plánované hlasovanie v americkom Kongrese o zákone, ktorým by sa zrušila Obamacare, odložili. Je možné, že sa uskutoční už v piatok.

migranti, Líbya

Pri líbyjskom pobreží zomrelo asi ďalších 250 migrantov

23.03.2017 21:39

O ďalšej možnej tragédii utečencov v Stredozemnom mori informovala vo štvrtok španielska humanitárna organizácia Proactiva Open Arms so sídlom v katalánskej Badalone.

starý most, bratislava

Starý most získal dve architektonické ocenenia

23.03.2017 21:18

Bratislavský Starý most získal v rámci súťaže Stavba roka 2016 cenu za najlepšie projektové riešenie ako aj cenu za vysokú kvalitu realizácie.

Útok v Londýne, polícia, londýn,

Britská polícia zadržala osem ľudí podozrivých z terorizmu

23.03.2017 21:02

Britská polícia oznámila, že zatkla osem ľudí pre podozrenie z prípravy teroristických činov v súvislosti so stredajším útokom v londýnskej štvrti Westminster.