Romain Puertolas: Neobyčajné putovanie fakíra uviaznutého v skrini Ikea

Román plný humoru, nezvyčajný výlet, výzva k tolerancii a otvorenosti k iným, v ktorom sa každý zmení k lepšiemu. Na parížskom Letisku Charla de Gaulla pristane jedného dňa Ind v sivom obleku s prišpendlenou kravatou, s pírsingami na perách a s krúžkami v ušiach.

anotka FAKIR
Romain Puertolas: Neobyčajné putovanie fakíra uviaznutého v skrini Ikea
Autor: Fortuna Libri

Indický fakír potrebuje posteľ s klincami, nový model z Ikey, aby sa ďalej mohol živiť predvádzaním falošných trikov.

Práve v obchodnom dome IKEA sa jeho život od základu zmení – rozhodne sa prespať v skrini, netušiac, že je určená na expedovanie do Anglicka. Tak sa začne fakírovo neuveriteľné putovanie (nielen) po Európe, popretkávané humornými situáciami a inšpirujúcimi stretnutiami. Keď sa na svojej dobrodružnej ceste ocitne v podpalubí lietadla, na vlastnú košeľu začne písať román o láske, priateľstve, empatii a obyčajnom ľudskom šťastí. Dôležitú rolu v jeho príbehu zohrá aj krásna Parížanka Marie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Ďalšie články
vik-anotka GAIMAN

Neil Gaiman: Oceán na konci ulice

16.04.2014 05:00

Jedného dňa, keď bol Neil Gaiman sám doma, jeho manželka práve niekde koncertovala, rozhodol sa, že si skráti čakanie a napíše pre ňu poviedku.

Sally Greenová - Half Bad, Polozlý

Sally Greenová - Half Bad. Polozlý

15.04.2014 07:00

Nové Hry o život. Aj takto nazývajú sériu, z ktorej prvý diel Half Bad - Polozlý vychádza. Nadprirodzený fantasy triler o Nathanovi, ktorého ostatní čarodejníci väznia a mučia.

Peter Michalovič, Vlastimil Zuska : Rozprava o westerne

Peter Michalovič a Vlastimil Zuska: Rozprava o westerne

14.04.2014 05:00

Nová publikácia z edičného oddelenia Slovenského filmového ústavu (SFÚ) nesie názov Rozprava o westerne a reflektuje jeden z prvých veľkých žánrov kinematografie.

Michel Houellebecq: Zostať nažive a iné texty

Michel Houellebecq: Zostať nažive a iné texty

13.04.2014 05:00

Poslaním človeka je zostať nažive. Bez strachu z prázdna samoty či z hrozných právd, ktoré mu odhalí triezvy pohľad na svet. Mŕtvy básnik nepíše.

Ľudia odporúčajú