Sam Christer - Odkaz kameňov Stonehenge

Konšpiračné trilery sa už popasovali so všeličím – s Da Vinciho kódom, tajnými službami Mossad, MI5, KGB i CIA, alebo s 11. septembrom. Doteraz však chýbal napínavý román o záhadnej megalitickej stavbe Stonehenge.

Až doteraz. Sam Christer napísal adrenalínový triler Odkaz kameňov Stonehenge, ktorý vás priklincuje k stoličkám a nedá vydýchnuť až do poslednej stránky…

Odkaz kameňov Stonehenge je napínavý príbeh o únose dcéry amerického viceprezidenta a o ďalších zločinoch súvisiacich s uctievačmi kameňov – učeníkmi Najsvätejších, ktorí nahrádzajú svoje občianske mená názvami súhvezdí. „Sprisahanie, dobrodružstvo, tajomstvo. Christerov dôvtip a šikovné narábanie s prekvapeniami či zvratmi vás chytí od prvej strany a pustí až na poslednej,“ oceňuje Christerov debut svetoznámy spisovateľ Steve Berry. Podľa neho si tento mimoriadne inteligentný a nebezpečný príbeh určite užijete!

Sam Christer - Odkaz kameňov Stonehenge
Sam Christer - Odkaz kameňov Stonehenge
Autor: Ikar

Christerov príbeh však nie je iba dramatickým čítaním založeným na kódoch, symboloch a archeoastronómii, ale je aj obrazom britských bezpečnostných zložiek – tajomné spoločenstvo má totiž svojich členov aj v policajnom aparáte, armáde a v spoločenskom živote, čo sťažuje vyšetrovanie.

Sam Christer sa teda rozhodol vyriešiť záhadu nie tejto stavby, ale jej vernej podzemnej kópie, ktorá je posvätným miesto fanatickej náboženskej sekty. Tá vychádza z uctievania kameňov, z ktorých je postavený Stonehenge, a ešte aj v 21. storočí pokračuje v drastických rituáloch s ľudskými obeťami.

Ďalšie články
Pavel Sanajev:  Pochovajte ma za lištu

Pavel Sanajev: Pochovajte ma za lištu

23.04.2014 05:00

Saša Saveliev má sedem rokov a žije u babky a dedka. Celý jeho svet, to sú samé zákazy, babkin večný hnev, pichľavé vlnené pančuchy, ba aj zlatý stafylokok...

Vincent Šikula Prázdniny so strýcom Rafaelom

Vincent Šikula: Prázdniny so strýcom Rafaelom

22.04.2014 07:00

Známa kniha obľúbeného autora literatúry pre deti prináša príbeh Vincka, ktorému jedného dňa strýco Zahruška požičia heligón.

Anne Riceová: Vlčí dar

Anne Riceová: Vlčí dar

21.04.2014 16:00

Rešpektovaná autorka Anne Riceová sa po upíroch vrhla na vlkolakov! Riceová je známa americká autorka fantasy literatúry a jej diela patria medzi najpredávanejšie.

John Rawls: Právo národov

John Rawls: Právo národov

20.04.2014 10:00

Slovenské vydanie Rawlsovej práce Právo národov je doplnené o štúdiu Revidovaná idea verejného rozumu, ktorá bola súčaťou rozšíreného vydania Práva národov z roku 1999.

Ľudia odporúčajú