Maďarič ponúkol šéfovanie SND Dvorskému

04.01.2010 18:59
Peter Dvorský
Peter Dvorský Autor:

Funkciu generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla ponúkol minister kultúry Marek Maďarič Petrovi Dvorskému. Tenorista známy aj vo svete momentálne šéfuje Opere Štátneho divadla Košice. "Áno, oslovil ma. Áno, navrhol mi funkciu," potvrdil pre Pravdu Dvorský.

Na otázku, či sa stane novým riaditeľom prvej divadelnej scény, odpovedal, že s ministrom ešte bude diskutovať v blízkych dňoch. „A pokiaľ to nebude oficiálne potvrdené pánom ministrom, nemôžem sa k tomu vyjadrovať,“ dodal Dvorský.

SND v súčasnosti vedie poverený riaditeľ Pavol Smolík, ktorý má mandát do konca februára. A výberové konanie na nového šéfa bolo v strede decembra neúspešné. Zo šiestich kandidátov nedostal nadpolovičnú väčšinu hlasov nik. „Pripúšťam, že je možný aj variant, že by minister priamo vymenoval riaditeľa SND,“ povedal hneď po vyhlásení výsledkov predseda výberovej komisie a šéf sekcie umenia ministerstva kultúry Peter Kováč.

„Vzhľadom na neúspešnosť výberového konania na pozíciu generálny riaditeľ SND ministerstvo kultúry zvažuje aj možnosť, že by generálneho riaditeľa SND vymenoval priamo minister kultúry. V takom prípade by bolo potrebné upraviť aj Zriaďovaciu listinu SND,“ odpovedal včera hovorca ministerstva kultúry Jozef Bednár na otázku, či sa Dvorský postaví na čelo SND.

„SND v tejto veci čaká na stanovisko ministerstva kultúry,“ uviedla hovorkyňa divadla Zuzana Golianová.

O Dvorskom ako možnom riaditeľovi sa v kuloároch hovorí už od augusta, keď z postu abdikovala Silvia Hroncová. „Hovoriť sa o mne hovorilo, ale nepôjdem do konkurzu,“ povedal na konci októbra pre Pravdu Dvorský a dodal, že má iný názor na chod divadla a v tejto podobe by ho viesť nechcel. „Funguje v zastaranom systéme,“ vysvetlil vtedy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku