Dej Hamleta sa sústredí okolo rodinného sporu a Hamlet nakoniec zabije svojho strýka. Pripomína tak osud strýka severokórejského vodcu Kim Čong-una, ktorého popravili iba pred niekoľkými mesiacmi. Generál Čang Song-ček bol pritom dovtedy považovaný za druhého najsilnejšieho muža v krajine.
„Žiadna divadelná tragédia sa nemôže priblížiť utrpeniu, ktoré podstupuje 100-tisíc ľudí uväznených v tejto krajine v pracovných táboroch, kde je na dennom poriadku mučenie, znásilňovanie, smrť hladom a popravy,“ píše sa v stanovisku Amnesty International. „Je temnou iróniou, že Hamlet sa zameriava na princov zápas s jeho svedomím. Kim Čong-un nie je Hamlet. Bohužiaľ, nevykazuje žiadne znaky toho, že by bojoval so svedomím.“
„Vždy sme verili, že kultúrna komunikácia a rôzni ľudia vo vzájomnom dialógu prostredníctvom umenia sú silou dobra vo svete. Cieľ našej návštevy v každej z krajín je jediný a jednoduchý: hrať tam Hamleta,“ uviedlo divadlo. „Nemyslíme si, že ktokoľvek by mal byť ochudobnený o možnosť vidieť túto hru.“ Divadlo zároveň uviedlo, že je z postoja Amnesty International sklamané, keďže s nimi, podobne ako s inými mimovládnymi organizáciami, v minulosti často spolupracovalo.
Gigantické turné sa začne v apríli, mnohé termíny a miesta predstavení ešte nie sú potvrdené. Zatiaľ čo do Česka príde divadlo v júni, Slovensko ešte medzi potvrdenými krajinami nefiguruje.