Takto vyzerá nový Harry Potter s rodinou

Tvorcovia divadelnej hry o Harrym Potterovi s názvom Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prekliate dieťa) zverejnili prvé fotografie protagonistov titulu v kostýmoch.

02.06.2016 07:00
Potter divadlo cursed Zľava: Jamie Parker ako... Foto:
Zľava: Jamie Parker ako Harry Potter, Sam Clemmett ako jeho syn Albus Severus Potter a Poppy Millerová ako Harryho manželka Ginny.

Snímky zobrazujú Jamieho Parkera ako Harryho Pottera, Sama Clemmetta ako jeho syna Albusa Severusa Pottera a Poppy Millerovú ako Harryho manželku Ginny. Obsadenie Clemmetta a Millerovej do spomínaných úloh pritom doteraz tvorcovia tajili.

Očakávaná divadelná hra bude pokračovaním pôvodného príbehu o čarodejníckom učňovi. Vyplýva to zo synopsy, ktorú zverejnili tvorcovia inscenácie. Ako prezradili, príbeh novinky sa bude odohrávať 19 rokov po udalostiach poslednej knihy Harry Potter a Dary smrti a jeho centrálnou postavou bude Albus Severus. Dvojdielne predstavenie, na ktorom sa s J. K. Rowlingovou podieľajú aj scenárista Jack Thorne a režisér John Tiffany, uvedú v premiére 30. júla v Palace Theatre na londýnskom West Ende.

Príbehy o čarodejníkovi Harrym Potterovi odštartovala Rowlingová v roku 1997 knihou Harry Potter a Kameň mudrcov. Následne vyšlo ďalších šesť dielov, pričom všetky knihy sa dočkali filmového spracovania, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Rowlingová na motívy pôvodného príbehu napísala aj dielo Fantastické zvery a ich výskyt. V súčasnosti vzniká trojdielna filmová adaptácia tohto diela.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Londýn #divadelná hra #Harry Potter and the Cursed Child #Jamie Parker #Sam Clemmett #Poppy Millerová #J.K. Rowlingová