Fialka z Montmartru v Divadle Thália

22.02.2018 07:00
Peter Nádasdi
Herec Peter Nádasdi. Autor:

Divadlo Thália v Košiciach pripravilo pre divákov ako svoj nový titul klasickú operetu Imre Kálmána Fialka z Montmartru.

Ako v poradí tretiu premiéru v tejto sezóne ju prvýkrát uvedie vo štvrtok 22. februára. Komorná opereta v dvoch častiach opisuje príbeh troch mladých talentovaných, ale chudobných umelcov v srdci Paríža a siroty Violetty, ktorej hrozí nebezpečenstvo, keď ju chce macocha predať obchodníkovi s dievčatami.

Troch bohémov čaká veľká úloha zachrániť túto Fialku z Montmartru aj v prípade, ak sa tým budú musieť vzdať svojich najväčších snov. Zaujímavosťou je, že libreto pre túto operetu vzniklo podľa románu Henri Murgera Obrazy zo života bohémy, podľa ktorého vznikla aj slávna Pucciniho opera Bohéma. V úlohách troch mladých umelcov – maliara Raoula, hudobného skladateľa Florimonda a spisovateľa Henryho sa predstavia Máté Madarász, Péter Nádasdi a István Habodász. V úlohe Fialky z Montmartru diváci uvidia Lillu Dégner. Nový titul je súčasťou témy v aktuálnej sezóne košického maďarského divadla, ktorou sú paralelné svety. V tomto prípade ide o zobrazenie sveta umenia, tvorby divadla a bohémov.

#Košice #Fialka z Montmartru
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk