Chantal Poullain: Slováci sú temperamentom bližší môjmu južnému Francúzsku

09.04.2018 14:00
Chantal Poullainová, Martin Kraus
Chantal Poullainová s Martinom Krausom v hre Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Autor:

Inscenáciou Šest tanečních hodin v šesti týdnech v podaní Divadla Bolka Polívku sa začína v pondelok večer v bratislavskom Ateliéri Babylon prvý ročník prehliadky českých divadiel Divadlo CS.

Hra je o ľudskej opustenosti a zároveň o nikdy neumierajúcej nádeji v lepšie zajtrajšky. Hlavnú úlohu Madame Lilysi zahrá herečka francúzskeho pôvodu Chantal Poullain. „Mám veľmi rada slovenských divákov, sú otvorení, vrelí, inšpirujú ma. Môj pocit silnej sympatie vyplýva zrejme z toho, že Slováci sú svojím temperamentom bližší môjmu rodnému južnému Francúzsku,“ teší sa na Slovákov herečka.

V ďalších dňoch ponúkne festival Divadelní společnost DuEt s hrou Cravateclub (10.4.), Divadlo Letí s prestavením 8GB tvrdýho porna (11.4.), Divadlo SpoluHra s inscenáciou Gedeonův uzel (12.4.) a Divadlo Komediograf s hrou Manželství v kostce (13.4.).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Chantal Poullain #Šest tanečních hodin v šesti týdnech
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku