Divadelné ceny Tony ovládol muzikál The Band's Visit, cenu má aj Monk

11.06.2018 11:00
Andrew Garfield
Herec Andrew Garfield získal sošku Tony za výkon v divadelnej hre Anjeli v Amerike. Autor: ,

Nedeľnému udeľovaniu divadelných cien Tony dominoval muzikál The Band's Visit.

Predstavenie o egyptskom policajnom orchestri, ktorý sa v Izraeli dostane nedopatrením do iného mesta, premenilo na víťazstvo 10 zo svojich 11 nominácií. Inscenácia uspela napríklad v kategóriách Najlepší muzikál, Najlepší muzikálový herec (Tony Shalhoub – slovenským divákom známy najmä ako predstaviteľ detektíva Monka) či Najlepšia muzikálová herečka (Katrina Lenk).

Skladateľka, speváčka a herečka Sara
		Bareilles...
Hudobník
		Josh Groban a jeho partnerka
		Schuyler...
+27Herečka Christine
		Baranski.

Počas večera zožali úspech aj hry Harry Potter a Prekliate dieťa a Anjeli v Amerike. Pokračovanie príbehov zo sveta Harryho Pottera získalo šesť cien vrátane tých pre najlepšiu hru a za najlepšiu réžiu (John Tiffany). Britský revival dvojdielnej drámy Tonyho Kushnera o AIDS, živote a láske v osemdesiatych rokoch minulého storočia, zase vyhral v troch kategóriách, a to Najlepšia znovu uvedená hra, Najlepší mužský herecký výkon v divadelnej hre v hlavnej úlohe (Andrew Garfield) a Najlepší mužský herecký výkon v divadelnej hre vo vedľajšej úlohe (Nathan Lane).

Herec Tony Shalhoub si odniesol cenu za...
Herec Tony Shalhoub si odniesol cenu za najlepší muzikálový výkon v hlavnej úlohe. Autor: Reuters, BRENDAN MCDERMID

Najlepšou herečkou v divadelnej hre v hlavnej úlohe sa stala Glenda Jackson za inscenáciu Tri vysoké ženy od Edwarda Albeeho. Hra vyniesla trofej aj Laurie Metcalf, a to v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v divadelnej hre vo vedľajšej úlohe. Za najlepší muzikálový revival vyhlásili Once on This Island.

Počas galavečera v newyorskej Radio City Music Hall, ktorý moderovali Josh Groban a Sara Bareilles, udelili aj špeciálne ceny. Tie dostali napríklad Bruce Springsteen, John Leguizamo či Andrew Lloyd Webber, ktorý získal Cenu za celoživotné dielo.

#ceny #Andrew Garfield #víťazi #vyhlásenie #Tony Awards #Tony Shalhoub
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku