GUnaGU otvorí novú sezónu premiérou hry o novembri 1989

Premiéra hry Viliama Klimáčka Vodka a chróm (sestričky, pacienti, doktori a disidenti), v ktorej autor divákov vráti do obdobia zmeny režimu, má premiéru 18. októbra.

11.10.2018 07:00
Táňa Radeva Foto: ,
Herečka Táňa Radeva sa predvedie v novej hre Viliama Klimáčka Vodka a chróm.
debata

Vodka a chróm je voľným pokračovaním úspešnej hry Socík, sladký socík, retrokomédiou z čias, kedy odvaha nebola lacná ako dnes. Divákov vráti do čias, vďaka ktorým máme slobodu. Príbeh s veľkým hereckým obsadením a typicky čiernym humorom sa odohráva v novembri 1989 v jednej bratislavskej nemocnici. Na chirurgiu prichádza nová pacientka, známa spisovateľka a disidentka. Niektorí sa jej vyhýbajú, aby si nepokazili kariéru s nepriateľkou režimu, no iní ju podporujú. Začína sa Nežná revolúcia a doktorov aj sestričky postavia dejiny pred rozhodnutie – budú sa aj ďalej báť, alebo povedia, čo si naozaj myslia? Zbabelci aj hrdinovia, sviniari aj dobráci – panoptikum slovenskej spoločnosti v období zmeny režimu.

V hre, ktorú si autor a režisér Viliam Klimáček, niekdajší chirurg a anestéziológ, venoval k svojim 60. narodeninám, hrajú Viktor Horján, Dano Fischer/Martin Hronský, Táňa Radeva, Adam Jančina, Darina Abrahámová, Peter Ondreička, Marta Maťová/Romana Dang Van, Zbyňo Džadoň. Autorom hudby a piesní je Zbyňo Džadoň, scénu navrhol Michal Lošonský, kostýmy Renata Ormandíková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Viliam Klimáček #Divadlo GUnaGU