Hermann Hesse prináša ľuďom silne altruistické posolstvo

26.06.2019 16:15
Divadlo z pasáže
Herci Divadla z pasáže v novom predstavení predostierajú svoju túžbu po dobre Autor:

Banskobystrické Divadlo z pasáže - Mestské divadlo, ako jediné svojho druhu na Slovensku, pripravilo predstavenie Posolstvo z inej planéty, ktoré vychádza z poviedky nemeckého autora Hermanna Hesseho.

V réžii Šimona Spišáka sa tak ocitli herci determinovaní mentálnym ochorením, čistí dušou a prejavom. Nosnou polohou Hesseho „rozprávky“ je túžba po dobre, tá vždy dominovala a prekrásne umocnila každé predstavenie Divadla z pasáže. Hesseho rozprávky nie sú malebné texty bez ataku a s dobrým koncom, preto sa viac prikláňajú k dospelému čitateľovi a jemu sú aj určené. Ale ako uvádza bulletin predstavenia, pokojne si ich môžete čítať pred spaním. Bude sa vám snívať o láske, dobre a samých krásnych veciach.

Tvorivý tím predstavenia okrem režiséra Šimona Spišáka tvorí asistentka réžie Eva Ogurčáková, scénograf Karel Czech, hudba Zuzana Strnátová, scéna a kostýmy Miroslava Zelníková, účinkujú herci z Mestského divadla Divadla z pasáže. Uvedené mená a ešte ďalší neuvedení tvorcovia, ktorí stoja na pozadí silne pozitívne vyznievajúcej inscenácie, sa podpísali pod dielko, ktoré má dobrú povahu, zmysel pre humor a nádejnú budúcnosť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Divadlo z Pasáže #Hermann Hesse
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku