Festival Nová dráma sa v máji konať nebude

12.03.2020 14:00
nova drama
null Autor:

Festival, ktorý sa mal pôvodne konať 11. až 16. mája, sa uskutoční na jeseň.

„Súčasnú situáciu neberieme na ľahkú váhu, práve preto sme sa po zvážení všetkých faktorov rozhodli festival Nová dráma/New Drama 2020 presunúť na jeseň 2020 najpravde­podobnejšie sa bude konať v októbri,“ uviedla Vladislava Fekete, riaditeľka Divadelného ústavu, ktorý podujatie organizuje.

Presunu sa nevyhne ani medzinárodná konferencia a kongres divadelných kritikov, ktoré mali byť úzko prepojené s festivalom. „Keďže počas konferencie do Bratislavy pricestuje viac ako sto zahraničných hostí z celého sveta, rozhodli sme sa aj kongres spolu s konferenciou presunúť na jeseň. Ide o preventívne opatrenie, ktorého hlavným cieľom je znížiť riziko prenosu koronavírusu. Súčasťou týchto podujatí bude samozrejme aj avizovaný showcase slovenského divadla,“ doplnila Fekete.

Okrem dátumu konania návštevníci podujatí nepocítia žiadne iné zmeny. Počas festivalu Nová dráma/New Drama 2020 sa predstaví osem avizovaných divadelných inscenácií. Päťčlenná dramaturgická rada vyberala finalistov spomedzi 72 divadelných inscenácií, ktoré mali premiéru v časovom rozsahu od 1. februára 2019 do 31. januára 2020.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#festival #koronavírus #Nová dráma/New Drama
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku