Slovenské národné divadlo nehrá do 30. marca

17.03.2020 12:22
snd
Slovenské národné divadlo muselo ruší predstavenia zatiaľ do 30. marca. Autor:

Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Peter Kováč vydal príkaz o predĺžení uzatvorenia historickej a novej budovy SND ako aj Umelecko-dekoračných dielní SND minimálne do 30. marca.

Rozhodol tak po zasadaní Štábu civilnej ochrany SND. K dnešnému dňu nie sú evidované žiadne ďalšie prípady nakazenia novým koronavírusom medzi zamestnancami prvej divadelnej scény. TASR informovala tlačová tajomníčka Izabela Pažítková.

Až do odvolania sa rušia všetky predstavenia SND. Návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia a ktoré sa z vyššie uvedeného dôvodu neuskutočnili, respektíve sa neuskutočnia, majú možnosť požiadať o vrátenie vstupného písomne emailom na adrese rezervacie@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a k žiadosti priložiť naskenované vstupenky na refundáciu. Na žiadosti návštevníkov bude SND reagovať najskôr po 30. marci.

V súvislosti s výzvou Podajte kultúre záchranné koleso sa SND na verných divákov, aby kultúre, ak je to v ich možnostiach, podali záchranné koleso a pomohli preklenúť toto ťažké obdobie tým, že si nebudú nárokovať vrátenie vstupného za zrušené predstavenia. Mnohí z divákov sa k tejto iniciatíve už pridali, začo im patrí uznanie a vďaka zo strany divadla.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SND #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku