Divadlo Aréna spúšťa Detskú Univerzitu online

24.03.2020 06:00
Detská univerzita
Začiatok Detskej Univerzity patrí už tradične imatrikulácii v Aule Univerzity Komenského. Autor:

Bratislavské Divadlo Aréna v spolupráci s IT spoločnosťou Datalan spúšťa vzdelávací projekt Detská Univerzita Komenského (DUK) Online špeciál, určený pre deti na celom Slovensku. V rámci neho sprístupňuje 44 inšpiratívnych video prednášok slovenských aj zahraničných prednášajúcich, ktoré boli súčasťou posledných piatich ročníkov DUK.

„Deti si tak budú môcť počas karanténnych opatrení rozšíriť svoje vedomosti z rôznych oblastí vedy v pohodlí domova,“ informoval TASR Ján Lukáč z Divadla Aréna.

Projekt DUK Online špeciál, ktorý má pomôcť deťom zmysluplne využiť čas v čase zatvorených škôl a opatrení vlády na zabránenie šíreniu nového koronavírusu na Slovensku, sa začína v pondelok. Je bezplatný a prístupný všetkým žiakom základných škôl jednoducho cez počítač, tablet či smartfón. „Keďže ide o štúdium online, počet študentov nie je obmedzený. Na všetky deti čaká množstvo cenných poznatkov a na tie najúspešnejšie z každého kraja aj zaujímavé ceny,“ poznamenal s tým, že projekt bude prístupný na platforme www.dukonline.sk do 3. mája.

V týždenných intervaloch zverejní celkovo 44 prednášok z oblastí medicíny, psychológie, práva, histórie, biológie či chémie, ale aj matematiky, umenia a športu. „Keďže ide o päť týždňov, z ktorých každý zodpovedá jednému z piatich ročníkov, môžeme povedať, že počas karanténnych opatrení tak študenti absolvujú celé ‚vysokoškolské štúdium‘,“ dodal Lukáč.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Divadlo Aréna #Detská univerzita
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku