Príbeh o mŕtvej neveste na hrade Červený Kameň

, 19.08.2020 07:00
Hrad Červený Kameň
Hrad Červený Kameň ponúka neopakoveteľnú nočnú atmosféru. Autor:

Slovenské národné múzeum - Múzeum Červený Kameň, pripravilo ďalšie zo série divácky populárnych inscenovaných nočných prehliadoky. V sobotu 22. augusta 2020 uvedie v repríze na Príbeh o mŕtvej neveste.

Príbeh o mŕtvej neveste na hrade Červený Kameň je adaptáciou svetoznámeho príbehu plného lásky, napätia i humoru. „Červený Kameň nadväzuje na sériu adaptácií klasických rozprávaní, pri ktorých stojí v popredí interaktívna zábava a dynamický dej umocnený presúvaním sa po viacerých priestoroch hradných interiérov,“ hovorí Ľuboš Haršány, kultúrno-propagačný manažér múzea.

Pivnice na hrade Červený Kameň patria medzi...
Pivnice na hrade Červený Kameň patria medzi najväčšie v strednej Európe.

Tentokrát si návštevníci v rámci nočných prehliadok môžu vychutnať atmosféru reprezentačných priestorov, v ktorých zažijú úklady dohodnutej svadby, no zároveň spoznajú tajomné podzemie hradu, kde sa, samozrejme, s humorom, bude rozhodovať o živote i smrti.

Začiatok prehliadky bude každú celú hodinu od 18.00 do 22.00 hod. Prehliadky sú kapacitne obmedzené na maximáne 60 osôb na jeden vstup.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Červený kameň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku