Bratislavské bábkové divadlo uvedie novú hru. Volá sa Iný

15.09.2020 16:00
iny
Inscenácia Iný. Autor:

Už v piatok 18. septembra uvedú v Bratislavskom bábkovom divadle za dodržania všetkých aktuálnych protiepidemiologických opatrení o 18:00 hod. v budove Istropolisu na Škultétyho 5 novú hru. Volá sa Iný.

Snový príbeh o celkom inom dni a osobitosti každého z nás. Tak približujú svoju najnovšiu premiéru hry pre deti od 6 rokov tvorcovia z Bratislavského bábkového divadla.

Aké máš vlasy? Športuješ, alebo hráš divadlo? Jedno aj druhé, a navyše vynikáš v matematike? Alebo v niečom celkom inom? A plnená paprika? Chutí ti? Každý je iný. A každý sa občas cíti ako škaredé káčatko. Čo ak by ale všetci boli rovnakí? Vyzerali by rovnako, správali sa rovnako, mysleli by si to isté a cítili by to isté? Ideál? Koniec závisti, hádkam a nedorozumeniam, alebo pravý opak? Predstavte si, že presne to sa stalo hrdinovi nášho príbehu.

Vošiel do triedy a tam, kde zvyčajne sedí Hanka, Julka a Dominik, sedel on. A učiteľ bol tiež on. Výtvarná inscenácia o dni, kedy bolo všetko inak, čiže úplne rovnako, hovorí o odvahe byť sám sebou a akceptovaní odlišnosti iných. Čo spraviť, aby iní boli opäť iní a svet bohatý a pestrý? A aby spolužiačka Julka, ktorá je iná než iné spolužiačky, bola opäť Julkou? Hravý a filozofujúci text napísal špeciálne na objednávku BBD známy poľský dramatik Jarosław Murawski. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Text: Jarosław Murawski Hudba: Kamil Pater Dramaturgia: Peter Galdík Scéna, bábky, kostýmy: Michał Dracz Hudba: Kamil Pater Réžia: Lena Frankiewicz, Tomasz Maśląkowski Hrajú: Anna Čonková, Miriam Kalinková, Ľubomír Piktor, René Sorád a.h. Vek: od 6 rokov Trvanie: 50 min.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#premiéra #Iný #Bratislavské bábkové divadlo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku