Zverejnili formulár na zmapovanie ľudí v kultúre

09.10.2020 19:00

Ministerstvo kultúry včera zverejnilo formulár nevyhnutný na zmapovanie ekonomických dosahov pandémie COVID-19 na pracovníkov v kultúrnom a kreatívnom priemysle.

Záujemcovia ho nájdu na webovej stránke ministerstva pod odkazom Formulár. Na jeho základe získa ministerstvo kultúry reálne dáta o finančných stratách v jednotlivých oblastiach nezávislej kultúry a aj o počte ľudí pracujúcich v kultúre a kreatívnom priemysle.

Tieto informácie budú dôležité na určenie objemu mimoriadnych dotácií z dotačného systému ministerstva kultúry. Dodanie údajov pomôže zároveň zistiť štruktúru pracovníkov v kultúrnom a kreatívnom priemysle.

Ministerstvo kultúry preto vyzýva všetkých, aby formulár vyplnili do 19. októbra. Finančné dotácie počas mimoriadnej situácie, akou je pandémia COVID-19, umožní MK poskytovať nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK. Jeho návrh tento týždeň schválila vláda a po schválení v parlamente by mal nadobudnúť účinnosť od 1. novembra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#formulár #kreatívny priemysel #kultúrna politika #Ministerstvo kultúry #umelci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku