Zomrela bývalá tanečníčka SĽUK-u Heda Melicherová

, 15.10.2020 15:35
Heda Melicherová
Heda Melicherová Autor:

Bývalá sólistka Slovenského ľudového kolektívu (SĽUK), tanečná pedagogička a dramaturgička zomrela dnes vo veku 88 rokov.

Sólistka SĽUK-u, tanečná pedagogička a dramaturgička Heda Melicherová zomrela dnes vo veku 88 rokov. Pravdu o tom informoval Filip Púchovský, PR manažér RTVS. Jej osobnosť si RTVS pripomenie dnes večer o 20:10 h. na Dvojke v legendárnom filme Rodná zem, kde stvárnila hlavnú úlohu Veronky.

Heda Melicherová bola verejnosti známa vďaka mnohým postavám v slovenskej filmovej tvorbe. Jej prvou filmovou príležitosťou bol práve prvý celofarebný slovenský film Rodná zem. Záverečný tanec Hedy Melicherovej a jej filmového ženícha bol zaradený publicistkou Elenou Akácsovou medzi najlepšie tanečné scény sveta. Objavil sa aj v režisérskom debute Martina Ťapáka Balada o Vojtovej Maríne, v ktorom stvárnila hlavnú ženskú rolu, Marínu. V televíznej tvorbe sa preslávila aj prostredníctvom tanca, ktorému sa venovala ako členka SĽUK-u.

Heda Melicherová pôsobila aj ako dramaturgička v Slovenskej televízii, kde sa podieľala na výrobe mnohých dokumentov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úmrtie #SĽUK #Heda Melicherová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku