Malá nočná hudba z Divadla Nová scéna

Divadlo Nová scéna uvedie v sobotu 31. októbra o 20.00 hod. prvý zo série ONLINE koncertov pod názvom MALÁ NOČNÁ HUDBA No.1. Vystúpia viaceré známe tváre divadla a hoci ide v prvom rade o koncert, nebude to iba o hudbe.

, 31.10.2020 14:00
Pozvánka na koncert

Live stream koncertu budú môcť diváci sledovať z web stránky divadla tu

Za projektom série komorných koncertov Malá nočná hudba stoja dvaja mladí umelci Patrik Vyskočil a Dávid Hartl. Pôvodne sa koncerty mali pre divákov odohrávať v komornej atmosfére Štúdia Olympia. Pre obmedzenia súvisiace s korona vírusom sa koncert prenesie do online priestoru a streamovať sa bude z veľkej divadelnej sály.

Ako hovorí režisér koncertu Patrik Vyskočil, myšlienku nosil v hlave už dlhšie: „Keďže sa pandémia vyvinula tak, že sme zrazu nemohli hrať pre divákov veľké tituly, ale chceli sme sa s nimi podeliť o našu tvorivú energiu, zvolili sme menšiu koncertnú formu – najskôr pre 80, neskôr 50 divákov a napokon je z toho v tejto situácii online projekt. Čo je nakoniec dobré, pretože náš koncert tak môže vidieť podstatne viac divákov, ako by sa zmestilo do Štúdia Olympia. Čo sa týka dramaturgie úvodného koncertu, vychádza priamo z umelcov a ich energie, každý z účinkujúcich si vyberal pieseň sám.

Patrik Vyskočil (v popredí) v muzikáli Voda (a... Foto: Collavino
voda a krv nad vodou FOTO Collavino P.Vyskocil company Patrik Vyskočil (v popredí) v muzikáli Voda (a krv) nad vodou, ktorý mal mať na Novej scéne premiéru naživo.

Na prvom zo série komorných koncertov vystúpia viaceré známe tváre Divadla Nová scéna ako Mirka Gális Partlová, Dárius Koči, Lukáš Pišta, Vladislav Plevčík, Michal Candrák, Lenka Machciníková, Pavol Plevčík, Monika Drgáňová, Petra Dubayová a.h. a to v sprievode živej kapely v zložení Ľubomír Dolný, Matúš Ferko, Martin Kapusník, Ján Lau a Peter Zajaček.

Aj keď ide v prvom rade o koncert, nebude to iba o hudbe, vysvetľuje Dávid Hartl, ktorý bude spolu s Patrikom Vyskočilom aj moderátorom koncertu: „ Na Novej scéne sme už spolu s Patrikom ako režisérom vytvorili tradíciu veľkolepých Vianočných koncertov s mnohými účinkujúcimi, zborom, tanečníkmi a orchestrom. Teraz by sme radi vytvorili novú tradíciu komorných koncertov, s neformálnou atmosférou, na ktorých našich interpretov predstavíme ako ľudí z mäsa a kostí, so všetkými ich radosťami aj slabosťami. Radi by sme poodhalili zákulisie divadla aj ich osobné zákulisie. A zapojíme do toho aj divákov – tešíme sa na ich zvedavé otázky počas streamu koncertu na facebooku divadla.

Séria live streamov koncertov Malá nočná hudba bude pokračovať v dvojtýždňovom intervale a postupne by sa na nich mali predstaviť poprední sólisti Divadla Nová scéna.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Divadlo Nová scéna