Premiéru Vlastníkov už uvidia diváci naživo

Uvoľnenie pandemických opatrení prišlo v čase, keď Divadlo Andreja Bagara v Nitre finišuje s prípravou inscenácie Vlastníci. Premiéra je naplánovaná na 28. novembra.

18.11.2020 17:00
Divadlo Andreja Bagara Foto: ,
Divadlo Andreja Bagara v Nitre plánuje premiéru novej inscenácie na koniec novembra.

„Pôvodne sme zvažovali možnosť, že našu novú hru uvedieme online, bez divákov v hľadisku. Veľmi nás teší, že premiéra bude napokon aj s divákmi. Z polovice naplnené hľadisko je taká spodná hranica na to, aby sa počas predstavenia dala vytvoriť tá skutočná divadelná atmosféra,“ povedal riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Momentálne sa už divadlo naplno pripravuje na privítanie verejnosti. Okrem toho, že sa pokračuje v pravidelnom čistení a dezinfikovaní priestorov divadla, chystá sa aj plán predstavení, ktoré DAB svojim divákom ponúkne. „Už na stretnutí s premiérom Igorom Matovičom sme aj s ďalšími zástupcami divadiel a kín pripomenuli, že sa na otvorenie musíme pripraviť, spraviť dramaturgiu predstavení, ich propagáciu a podobne. V našom divadle momentálne pripravujeme zoznam inscenácií, ktoré by sme chceli divákom prinášať od decembra. S programom oboznámime verejnosť čo najskôr,“ uviedol J. Dóczy.

DAB robí všetko preto, aby sa diváci mohli v jeho priestoroch cítiť čo najbezpečnejšie. „Všetky priestory sú pravidelne dezinfikované certifikovaným prípravkom. Bezoplachová dezinfekcia na ruky bude samozrejme k dispozícií aj divákom. Treba tiež pripomenúť, že priestory divadiel patria aj podľa odborníkov k tým najbezpečnejším. Diváci sedia v hľadisku v dostatočných rozstupoch, pokojne a s rúškami na tvárach. Riziko nákazy je preto v divadle naozaj takmer nulové,“ dodal J. Dóczy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Divadlo Andreja Bagara v Nitre