Kúsok divadelného sveta môžete mať doma. Posledný deň aukcie je v utorok

22.11.2020 17:00, aktualizované: 23.11.2020 19:55
kubo
Podporovatelia umenia môžu v aukcii získať vzácne autorské návrhy kostýmov, fotografie i priestorové objekty. Jedným z ponúkaných diel je aj fotografia Branislava Konečného z inscenácie Kubo. Autor:

Kúsok divadelného sveta si môžu záujemcovia vydražiť v online aukcii Umelci umelcom, v ktorej sa spojili Slovenské národné divadlo (SND) a aukčná spoločnosť SOGA.

Prezentujú tak tvorbu umelcov, ktorých práca je v čase koronavírusovej pandémie ohrozená uzavretím divadiel. „Súčasne je to rozšírenie možností prezentovať tvorbu výtvarníčok a výtvarníkov, scénografiek a scénografov či fotografov,“ priblížila tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Dodala, že do výzvy pre aukciu SOGA Behind the Scene/Za scénou oslovili mnohých tvorcov, ktorí so SND dlhé roky intenzívne spolupracujú. Sú medzi nimi Ľudmila Várossová, Peter Čanecký, Jozef Ciller, Tom Ciller, Simona Vachálková, Lea Fekete, Katarína Holková, Lucia Škandíková, Barbora Dolinajová, Robert Tappert, Ľubomír Kotlár, Henrich Mišovic, Ctibor Bachratý, Braňo Konečný, Radovan Dranga, Juraj Poliak a ďalší.

Podporovatelia umenia si tak budú môcť doniesť domov vzácne autorské návrhy kostýmov, fotografie i priestorové objekty.

„Zapojili sa skutočne výnimoční ľudia, ktorých umenie máte možnosť, možno po prvý raz v histórii, týmto spôsobom získať pre seba,“ avizuje vo videu herečka Zuzana Fialová online aukciu, v ktorej si diváci môžu „vydražiť kúsok divadelného sveta“. Diela „spoza scény“ sú dostupné na www.soga.sk od 17. do 24. novembra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#aukčný dom SOGA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku