0

Na malackom hambálku sa opäť schádzajú divadelníci

29.09.2011 14:00
Marián Miezga (vľavo) a Lukáš Latinák
Marián Miezga a Lukáš Latinák vystúpia na záver festivalu s Divadlom Astorka-Korzo ´90. Autor:

Už po piaty raz sa od štvrtka stanú Malacky centrom divadelného diania vďaka festivalu Zejdeme sa na hambálku. Nesúťažnú prehliadku profesionálnych, ochotníckych, ale aj detských či mládežníckych súborov slávnostne odštartujú o 19. hodine domáci divadelníci a spoluorganizátori festivalu Divadlo Na Hambálku.

Najväčším ťahákom bude zrejme záverečné nedeľné predstavenie Divadla Astorka-Korzo ´90 Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho s Lukášom Latinákom, Zuzanou Konečnou či Mariánom Miezgom.

Program už tradičného festivalu Zejdeme sa na hambálku sa sústredí v Kultúrním domečku a v Spoločenskom dome Mestského centra kultúry v Malackách, ktoré je spoluorganizátorom podujatia. Z pestrého programu si vyberie každý. Pre najmenších je napríklad určený Čin – Čin v podaní Bratislavského bábkového divadle, pre tých o niečo väčších predstavenie Acta Psychopata bratislavského súboru Ludus.

Zahraničie tento rok, rovnako ako už na druhom ročníku festivalu, zastúpi český divadelný súbor SemTamFór, tentoraz predstaví muzikálovú paródiu na superšpiónske bondovky Elektrická puma. Slovenskú hereckú obec okrem členov Divadla Astorka-Korzo ´90 zastúpi napríklad aj Judita Hansman, ktorá si zahrá s Prešporským divadlom v hre Dvere, Martin Mňahončák v predstavení Arteatra Polnočné blues či Kamil Mikulčík, ktorý na festival dorazí spolu s Jakubom Nvotom reprezentovať Túlavé divadlo.

Festivalovú atmosféru medzi jednotlivými predstaveniami navodia aj hudobné vystúpenia, novinkou bude festivalová čajovňa. Program tvoria prevažne komédie, a tak aj tento rok pôjde „na hambálku“ v prvom rade o oddych, zábavu a kultúrne rozptýlenie. Už dnes o 16. hodine sa uskutoční vernisáž tematickej výstavy Tri dámy slovenského divadelného kostýmu, ktorá návštevníkov oboznámi s tvorbou Ľudmily Purkyňovej, Heleny Bezákovej a Stanislavy Vančíkovej.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata