GUnaGU uvedie novú Klimáčkovu hru Pitbull

V piatok 2. marca uvedie divadlo GUnaGU v Bratislave premiéru čiernej komédie Viliama Klimáčka Pitbull (hra o Slovensku). V réžii Karola Vosátka sa publiku predstavia Roman Pomajbo ako prezident holdingu a honorárny konzul Butumunu, Darina Abrahámová v úlohe prezidentovej manželky a vyhorená novinárka, Zuzana Šebová bude bývalou letuškou a tiež prezidentovou milenkou a invalidkou, Zuzana Porubjaková stvárni prezidentovu dcéru a Tomáš Palonder rockera na ústupe kariéry a českého futbalistu. Samotný autor hry - Viliam Klimáček si zahrá notára a mŕtveho účtovníka.

29.02.2012 07:00
Viliam Klimáček Foto:
Viliam Klimáček
debata

„GUnaGU hrou pokračuje v tematickej línii predstavení, ktoré komentujú krízový stav slovenskej spoločnosti – od mafiánskeho polosveta v English is easy… cez svet celebrít v Modelkách až po sociálne príbehy aupariek a bezdomovcov v hrách In da house a Baletky, hackeri, homlesáci a manažéri,“ informovala agentúru SITA produkčná manažérka divadla GUnaGU Linda Skrúcaná. Scénu k hre o kauzách a prešľapoch, ktoré sme zažili od pádu komunizmu, vytvoril Peter Janků, kostýmy sú z dielne Renáty Ormandíkovej. Pod hudbu sa podpísal Peci Uherčík a grafický dizajn vytvorila Andrea Labudová.

Po piatkovej premiére sa v sídle divadla na Františkánskom námestí 7 v bratislavskom Starom Meste uskutoční 2. premiéra v sobotu o 19:30 a hru uvedú aj v nedeľu.

debata chyba