V nedeľu večer hrá SĽUK

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) prichádza na scénu so svojím projektom GENEZIS. Príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch. Veľkolepo koncipovaný hudobno-tanečný program, doplnený filmovou projekciou, vznikol na vybrané biblické motívy z Prvej knihy Mojžišovej, Genezis.

03.01.2021 17:06
GENEZIS3-fotoc Ctibor-Bachraty-001-1024x732 Foto:
Z predstavenia Genezis - príbeh o stvorení sveta a prvých ľuďoch.
debata

Už v nedeľu večer o 20. hodine sa rozvinie fascinujúci príbeh postupného vytvárania sveta. Slovenský ľudový umelecký kolektív v ňom divákov prevedie cez stvorenie Adama a Evy až po siedmy deň odpočinku. Téma dáva priestor na svieže, hravé a nápadité uchopenie. Vyhnaním z rajskej záhrady autori na scéne odhaľujú aj temnú stránku ľudstva. Morálnu skazenosť strieda boží hnev – podobnosť so súčasnosťou nie je pre tvorcov náhodná a tak SĽUK vedome kladie divákovi aj nejednu znepokojujúcu otázku.

Podmanivá hudba, skvelé choreografie, kreatívne animácie s využitím veľkoplošnej projekcie a strhujúce interpretačné výkony tanečného súboru SĽUK-u dopĺňajú vtipné divadelné výstupy i slovné komentáre v podaní hercov Františka Kovára, Petry Molnárovej a Reného Štúra.

Genezis

Pozrite si fotografie z predstavenia

Fotogaléria
Z predstavenia Genezis - príbeh o stvorení...
Z predstavenia Genezis - príbeh o stvorení...
+1Z predstavenia Genezis - príbeh o stvorení...
GENEZIS je projekt určený pre súčasného náročného diváka. Jeho cieľom je, aby si milovníci divadla, hudby a tanca našli cestu aj k ľudovému umeniu a k folklóru. V hudobnom spracovaní, choreografiách, v textoch, v projekcii, scéne i v kostýmoch sa tvorcovia zamerali na súčasné inscenačné postupy. Štylistické spracovanie témy však evidentne odkazuje na tradičnú ľudovú kultúru ako na hlavný inšpiračný zdroj.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #SĽUK #online kultúra