Online Živé umenie za dva mesiace ponúklo vyše sto predstavení

16.01.2021 18:00

V projekte Online Živé umenie, ktorý ponúka divadelné predstavenia a vystúpenia štátnych umeleckých scén, sa počas necelých dvoch mesiacov podarilo odohrať viac než sto online predstavení.

Počet lístkov pre divákov, ktorí si dopriali umelecký zážitok prostredníctvom webu, prekročil 7 900. Informovalo o tom ministerstvo kultúry.

Projekt rezortu odštartoval na začiatku novembra minulého roka inscenáciou Petra Karvaša Polnočná omša. Drámu vysielali naživo zo Štúdia Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave.

„Performance sledovalo online viac ako 900 divákov, teda päťkrát viac, ako by mohlo sedieť priamo v 160-miestnom Štúdiu SND,“ uviedlo ministerstvo.

Medzi zapojenými inštitúciami sú divadelné, hudobné a tanečné scény zriaďované ministerstvom SND, Štátne divadlo Košice, Divadlo Nová scéna, Štátny komorný orchester Žilina a Štátna opera Banská Bystrica, Ifjú Szivek či Umelecký súbor Lúčnica.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#umelci #on-line #kultúra #divadlo #divadelné predstavenia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku