0

Pozrite si rozprávku pre neposedné deti

autor: , 07.02.2021 13:23

Bábkové divadlo na Rázcestí otvára novú líniu online produkcií pod názvom Z archívu. Ponúkne významné prelomové inscenácie, ktoré znamenali posun v tvorbe bystrického bábkového divadla. Zlatá kolekcia tvorby Bábkového divadla na Rázcestí bude spríjemňovať divákom chvíle počas celého februára. Prvé predstavenie je na programe už dnes, v nedeľu 7. februára.

Bábkové divadlo na Rázcestí ponúka svoju Zlatú...
Bábkové divadlo na Rázcestí ponúka svoju Zlatú kolekciu. Autor: BDNR

Február 2021 je naďalej sprevádzaný zatvorenými divadlami, preto sa Bábkové divadlo na Rázcestí rozhodlo, že vytiahne VHS kazety z archívnej skrine a ponúkne historicky i umelecky výnimočné inscenácie pre deti aj pre dospelých, ktoré počas 60-ročnej existencie divadla zaznamenali mimoriadny úspech. Divadlo tak pripomenie svoje jubileum online.

Počas celého mesiaca bude v pravidelných hracích časoch, vždy v nedeľu o 16.00, uvádzať online archívne predstavenia pre deti.

Prvým bude inscenácia z cyklu Nepos(l)edných predstavení Šťastie je veľmi krásna vec, ale… 7. februára o 16.00. Nepos(l)ed­né predstavenia v názve ukrývajú novinky, ktoré v 90. rokoch BDNR prinieslo. Patria k prvým predstaveniam pre deti, vytvoreným na princípe „neposednosti“, a to v línii autorskej kolektívnej tvorby, súčasne otvorili nové možnosti pre divákov/diváčky, ktorí/é mohli neposedieť a priamo spolupracovali s hercami/herečkami na predstavení.

Inscenácie narušili viacero divadelných tabu a dožili sa stovky repríz. Šťastie je veľmi krásna vec, ale… (Iveta Škripková, Marián Pecko) sa objavilo ako záznam Poľskej televízie na prestížnom festivale.

Pozvánka na iné predstavenie z repertoáru divadla - Hmatuláci pre batoľatá

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Bábkové divadlo na Rázcestí