Budovu Divadla Jonáša Záborského čiastočne zrekonštruujú

23.02.2021 06:00
SR Prešov námestie DJZ Prešov rekonštrukcia POX
Na archívnej fotografii z roku 2017 Divadlo Jonáša Záborského v Prešove. Vtedy ukončili rekonštrukciou okolia. Najbližšie chcú dať do poriadku budovu divadla. Autor: ,

Preinvestovať chcú 1,8 milióna eur.

Po 30 rokoch vymení Prešovský samosprávny kraj (PSK) poškodené presklené výplne vo vstupnej časti novej budovy Divadla Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove. Zníži tak jej energetickú náročnosť, zlepší tepelno-izolačné podmienky a zabráni tak ich prípadnému vypadnutiu, ktoré by mohlo zraniť divákov alebo okoloidúcich.

Taktiež dôjde k rekonštrukcii rozvodov kúrenia v podlahe okolo presklených častí, prípadne sa do niektorých častí fasády doplnia klimatizačné jednotky. Existujúce sklo už totiž stratilo aj požadované tepelno-fyzikálne vlastnosti.

PSK predpokladá, že celá rekonštrukcia bude stáť 1,8 milióna eur. „V súčasnosti prebieha rokovanie s projektantom na spracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, následne bude pripravené verejné obstarávanie na stavebné práce. Začiatok realizácie odhaduje PSK na začiatok roka 2022,“ vysvetlila Heilová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Divadlo Jonáša Záborského
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku