Dávid Hartl: Koncertom "S láskou sa to dá" chceme splatiť umelecký dlh voči divákom

Divadlo Nová scéna pozýva v marci na viacero online koncertov, na ktorých poteší fanúšikov muzikálových melódií. Dnes 8. marca o 20. h si na portáli navstevnik.online môžu pozrieť záznam koncertu "S láskou sa to dá".

08.03.2021 08:00
Dávid Hartl Foto: ,
Herec a spoluautor koncertu S láskou sa to dá Dávid Hartl bude moderátorom dnešného on-line programu.
debata

Koncert uviedla Nová scéna 18. decembra ako posledný program „covidového“ roku pred divákmi. Autorsky sú pod ním podpísaní Dávid Hartl a Patrik Vyskočil.

„Rok 2020 nebol ľahký pre nikoho, kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali, a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim,“ hovorí scenárista a moderátor koncertu Dávid Hartl, ktorý sa teší, že si záznam môže pozrieť celé Slovensko. „Je skvelé, že koncert, ktorý z dôvodov všetkým známym videlo iba spolovice naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť.“

Program tvoria najkrajšie skladby z muzikálov v repertoári Novej scény – legendárneho Cyrana z predmestia s Jánom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodou a Turandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz.

„Odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza, či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janka Ledeckého, ktoré nádherne interpretujú Mirka Gális Partlová a Lukáš Pišta,“ dodal režisér koncertu a spolumoderátor Patrik Vyskočil.

Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami. „Zážitok z koncertu umocní 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina,“ poznamenala Šebestová.

Ako druhé online podujatie DNS avizuje na 17. marca záznam koncertu Malá nočná hudba No.2 s najobľú­benejšími skladbami Mirky Gális Partlovej, hosťom speváčky a herečky bude jej kolega Ján Slezák.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Divadlo Nová scéna