Ulica Milana Lasicu vo Zvolene zatiaľ nebude

Divadelná ulica vo Zvolene zatiaľ nebude premenovaná na Ulicu Milana Lasicu. Pre TASR to potvrdil Branislav Mikšík z tlačového oddelenia mesta s tým, že mesto momentálne neeviduje žiadny oficiálny návrh na premenovanie Divadelnej ulice.

28.10.2021 16:00
Milan Lasica Foto: ,
Milan Lasica
debata

Nápad, aby bola ulica v meste pomenovaná podľa zosnulého zvolenského rodáka, humoristu, textára, herca, režiséra a speváka, zaznel počas tohtoročného júlového zasadnutia mestského zastupiteľstva. Poslanci si pred rokovaním minútou ticha uctili pamiatku Milana Lasicu, ktorý zomrel 18. júla vo veku 81 rokov. Zvolenčania a aj návštevníci mesta si pamiatku tohto významného zvolenského rodáka môžu uctiť pri pamätnej dlaždici, ktorá sa nachádza na Chodníku slávy práve pred Divadlom Jozefa Gregora Tajovského (DJGT), pripomenul Mikšík.

Zlaté časy Milan Lasica moderatori foto Milan Krupc  i  k  7 Čítajte aj Náš spolupútnik Milan Lasica: Koľko sme sa len spolu nasmiali!

Mesto Zvolen vlani Lasicovi osadilo spomienkovú dlaždicu pred divadlo, okrem neho ich majú napríklad aj herec Andrej Mojžiš, ktorý ostal celý profesionálny život verný Divadlu Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Ďalšia patrí rodákovi zo Zvolena, hercovi a divadelnému pedagógovi Jurajovi Slezáčkovi. Cieľom projektu je prezentácia osobností mesta, ktorých život, profesionálny výkon a cieľavedomá činnosť významne prispeli alebo prispievajú k obohateniu života spoločnosti.

Milan Lasica sa narodil 3. februára 1940 vo Zvolene v rodine bankového úradníka, čoskoro sa však rodina presťahovala do Bratislavy, kde prežil väčšinu svojho života.

debata chyba
Viac na túto tému: #Zvolen #Milan Lasica