VŠMU predstaví štúdium filmu a divadla počas online Dní otvorených dverí

Najväčšia slovenská umelecká škola predstaví možnosti svojho štúdia aj tento rok vo virtuálnom priestore – na sociálnej sieti Facebook. Na piatok 19. novembra a sobotu 20. novembra pripravili dve z troch fakúlt Vysokej školy múzických umení svoje Dni otvorených dverí.

17.11.2021 06:00
VŠMU Foto:
Filmová a televízna fakulta VŠMU.
debata

V prvý deň sa predstaví Filmová a televízna fakulta, aby ju neskôr nasledovala Divadelná fakulta. Pre internetovú podobu obľúbeného podujatia sa škola rozhodla z dôvodov protipandemických opatrení, Divadelná fakulta však v režime pre kompletne zaočkovaných pripraví vo svojich priestoroch aj prezenčný program pri príležitosti sobotnej Noci divadiel.

Vysoká škola múzických umení ponúka rozvoj talentu v divadelných a filmových, ale aj v hudobných a tanečných študijných programoch. Medzi jej absolventky a absolventov patria popredné osobnosti slovenského umenia a kultúry, z ktorých sa viaceré objavia aj v programe virtuálneho podujatia.

Dni otvorených dverí odprezentujú jednotlivé katedry a ateliéry fakúlt, atmosféru školského života, ale aj možnosti, ktoré svojim budúcim študentkám a študentom škola ponúka. Program bude obohatený o dve diskusie so zástupcami študentov, pedagógov i absolventov, ako aj o výber úspešných študentských filmov a divadelných inscenácií. Na webstránke školy zároveň nájdu záujemcovia o štúdium všetky ďalšie informácie o priebehu prijímacích konaní.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #film #divadlo #VŠMU