Zomrel bývalý sólista spevohry Divadla Nová scéna Ladislav Miškovič

Vo veku 80 rokov zomrel v piatok 7. januára bývalý popredný sólista spevohry Divadla Nová scéna (DNS) Ladislav Miškovič. Informovalo o tom vedenie divadla.

08.01.2022 14:03
ladislav-miskovic-sucasnost Foto:
Ladislav Miškovič pôsobil v Divadle Nová scéna tri dekády.
debata

Generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová vo vyjadrení sústrasti pripomenula, že históriu divadla píšu úspešné predstavenia a herci, ktorí dávajú inscenáciám dušu. „Medzi dlhoročné herecké osobnosti DNS patril aj nezabudnuteľný Ladislav Miškovič, ktorý stvárnil nespočetné množstvo prevažne komických postáv. Posledný aplauz na jeho počesť bude dlho znieť, pretože nikdy nezabudneme. Česť jeho pamiatke,“ uviedla.

Miškovič pôsobil v DNS od roku 1966 viac ako 30 sezón, stvárnil počas nich desiatky titulných rolí prevažne v operetnom, ale aj v muzikálovom žánri. Rodák z mesta Nesvadby bol tiež dlhoročným spolupracovníkom Rádia Patria a členom Rozhlasového kabaretu, na ktorom sa aj autorsky podieľal. Spolupracoval i s televíziou a dabingom, na konte má tiež režijné aktivity.

Bol Tonym v kultovom muzikáli West Side Story, Aramisom v Troch mušketieroch, pričom rovnako kvalitne vedel stvárniť dramatické postavy ako napr. profesora Tuzziho v inscenácii Keď je v Ríme nedeľa či Nikosa v Zorbovi.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sólista #Divadlo Nová scéna #Ingrid Fašiangová