Websterovci sa presťahovali na divadelné javisko. Vezmite deti v nedeľu na bábkovú rozprávku do DPOH

Pavúčia rodina Websterovcov, známa z animovaného televízneho seriálu Kataríny Kerekesovej, sa presťahovala na divadelné javisko. V bratislavskom DPOH hrajú bábkovú inscenáciu Websterovci: Lili a ukradnutá sieť znova v nedeľu o 10. a o 15. hodine.

26.03.2022 10:00
Websterovci Lili a ukradnutá sieť Foto:
Bábka pavúčice Lili Websterovej.
debata

Členovia pavúčej rodiny, ktorá žije vo výťahovej šachte, zaujali aj režiséra Gejzu Dezorza.

„Som veľkým fanúšikom tohto unikátneho seriálu, sledujem ho od úplného začiatku. Keďže sa venujem aj tvorbe bábkového divadla pre deti, neustále hľadám námety a príbehy, ktoré by sa dali stvárniť výrazovými prostriedkami bábkového divadla,“ hovorí Dezorz s tým, že špeciálne rád pracuje v bábkovom divadle pre deti aj s inšpiráciami z popkultúry a snaží sa detským divákom prinášať súčasné príbehy.

Bábka podvodníckeho pavúka Ricarda el Diamante... Foto: Andrej Balco
Websterovci Lili a ukradnutá sieť Bábka podvodníckeho pavúka Ricarda el Diamante - výtvarný návrh vytvoril ilustrátor Boris Šima.

„Preto je pavúčia rodinka Websterovcov ideálna predloha,“ dodáva k nápadu pripraviť bábkovú inscenáciu o Websterovcoch. V bábkovom prevedení sa k nim pridá pavúčica Ariadna, ktorú poznajú diváci aj z animovaného seriálu. „Do príbehu prichádza aj úplne nová postava záporák Ricardo el Diamante, ktorý naruší pokojný život celej pavúčej rodinky,“ prezradil režisér.

V predstavení nechýbajú chytľavé pesničky od autorky textov Lucie Ditte v hudobnom prevedení Martina Hasáka aj poučný príbeh s morálnym posolstvom pre deti i rodičov. „V našom príbehu sa diváci dozvedia, že nie všetko, čo je uverejnené na ‚Sieti‘ je pravda. A treba vedieť rozlišovať, čo je pravda a čo už manipulácia a pretváranie reality,“ dodal Dezorz, autor textu divadelnej adaptácie slávneho seriálu.

Bábky pre predstavenie Websterovci Lili a... Foto: Andrej Balco
Websterovci Lili a ukradnutá sieť Bábky pre predstavenie Websterovci Lili a ukradnutá sieť vytvoril Boris Šima.

Pod výtvarné návrhy bábok sa podpísal, tak ako aj v animovanom seriáli, ilustrátor Boris Šima. Autorom takmer meter vysokých bábok je bábkarský scénograf Von Dubravay. Priestor ukázať svoj talent dostali študenti bakalárskeho ročníka bábkoherectva Katedry bábkarskej tvorby Vysokej školy múzických umení (VŠMU) v Bratislave.

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #divadlo #pre deti #DPOH #Websterovci