Zámocké hry zvolenské otvorí premiéra DJGT "Vyhodiť si z kopýtka"

Klasickou komédiou s pesničkami s názvom Vyhodiť si z kopýtka v podaní domáceho súboru Divadla Jozefa Gregora Tajovského (DJGT) sa začne dnes 3. júla vo Zvolene medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské (ZHZ). Hra v réžii Svetozára Sprušanského prinesie aj tému dobrodružného objavovania pokladov v okolí v duchu motta 48. ročníka ZHZ, ktorým je Domov.

03.06.2022 17:00
vyhodit-si-z-kopytka-djgt-divadlo-zvolen Foto:
Hru Vyhodiť si z kopýtka uvedú dnes (3.júna) o 21. h počas Zámockých hier zvolenských.
debata

Ako informuje dramaturgička divadla Uršuľa Turčanová, autor hry Johann Nepomuk Nestroy (1801 – 1862) je právom označovaný za kľúčovú osobnosť nemecky písanej veselohry a frašky. „Vo svojich hrách verne vykreslil pokrivené charaktery v ľudových a meštiackych vrstvách spoločnosti. Hra Vyhodiť si z kopýtka patrí k jeho najčastejšie uvádzaným komédiám,“ priblížila.

patroni festivalu 02 c   i  b Čítajte viac Dotyky a spojenia pod patronátom Božidary Turzonovovej a Jevgenija Libezňuka

Pre Sprušanského je to prvá spolupráca s DJGT. Do inscenačného tímu prizval Alexandru Gruskovú, ktorá pripravila kostýmy inšpirované biedermeierom aj poetickú scénu. Texty piesní napísal Martin Sarvaš, autorom hudby je Zdeněk Dočekal. Dramaturgiu má Uršuľa Turčanová a pohybovú spoluprácu zastrešil Václav Púčik. Hra je uvedená v preklade Martina Porubjaka. Ústrednú dvojicu Boba a Krištofa stvárňujú Ondřej Daniš a poslucháč Akadémie umení v Banskej Bystrici Ondrej Ferko.

Festival bude trvať do nedele 12. júna. Svoje inscenácie prevažne v komediálnom duchu predstaví 13 súborov zo Slovenska a Českej republiky. Všetky informácie aj aktuálne oznamy nájdu záujemcovia na festivalovej stránke www.zhz.sk, ako aj na sociálnej sieti.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Divadlo Jozefa Gregora Tajovského #Zámocké hry zvolenské
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy