Na Letnom gala zaznejú ukážky z opier, ktoré SND uvedie budúcu sezónu

Slovenské národné divadlo (SND) pozýva divákov v závere divadelnej sezóny na Letné gala SND. Tradičný open air galakoncert, na ktorom participujú operný, baletný i činoherný súbor, sa uskutoční v sobotu 25. júna.

24.06.2022 05:00
debata

„Zaznejú ukážky z opier, ktoré SND uvedie v premiérach na budúcu sezónu – Georgesa Bizeta Carmen, Eugena Suchoňa Svätopluk a Gaetana Donizettiho Maria Stuarda,“ avizujú organizátori program, v ktorom účinkujú operní sólisti Katarína Flórová, Mariana Sajko, Andrea Vizvári, Denisa Hamarová, Ondrej Šaling, Daniel Čapkovič, Štefan Kocán a Peter Mikuláš.

„Ako baletní sólisti sa predstavia Siina Ailasmaa, Andrej Szabo, Romina Kolodziej a Artemyj Pyžov, choreografie naštudovali Igor Holováč a Rafael Avnikjan,“ informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková s tým, že do programu je zaradená aj ukážka Dreváčkového tanca z pripravovanej baletnej premiéry La fille mal gardée/Zle strážené dievča v choreografii sira Fredericka Ashtona, ktorý zatancuje Juraj Žilinčár a členky zboru Baletu SND.

Matej Drlička Čítajte viac Šéf SND Matej Drlička: 103. divadelná sezóna už bude hádam normálna

Spoluúčinkuje zbor Opery SND, ktorý pripravila Zuzana Kadlčíková, a orchester pod taktovkou nového šéfdirigenta Kevina Rhodesa.

Letné gala sa uskutoční pred novou budovou SND. Prvá časť sa začne o 18. h. V druhej časti večera o 20.30 h príde na rad koncert kapely z inscenácie Činohry SND Kým prídu Stouni…, na ktorom sa predstavia Robert Roth, Alexander Bárta, Daniel Fischer, Ondrej Kovaľ, Marián Džubák a Jakub Ursiny.

Vstup je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa program presunie do Sály opery a baletu v novej budove SND.

debata chyba
Viac na túto tému: #SND #divadlo #opera #Slovenské národné divadlo #Opera SND