Divadelný režisér Armen Kalojan z Charkova: Namiesto Japonska sme tancovali v DPOH v Bratislave

Ukrajinské mesto Charkov má 1,5 milióna obyvateľov a šesť štátnych divadiel plus 80 ďalších divadiel, povedal riaditeľ Charkovského národného akademického divadla opery a baletu M.V Lysenka Armen Kalojan. Bratislavské Divadlo P.O.Hviezdoslava v utorok 22.11. poskytlo svoju scénu ukrajinským tanečníkom z Charkova, ktorí tu uviedli baletné predstavenie Tajomstvá Pandory na hudbu Richarda Wagnera.

26.11.2022 06:00
debata

Príbeh je inšpirovaný legendou, ktorá je dnes, keď svet stojí na prahu globálnej katastrofy v dôsledku zla vypusteného z pomyselnej Pandorinej skrinky, opäť veľmi aktuálna. Ukrajinskí umelci z Charkova momentálne žijú na Slovensku, v centre pre utečencov v Gabčíkove. Svoju krajinu, rodiny a prácu neplánovali opustiť, z ich domovov ich vyhnala krutá vojna. Budovu divadla v centre Charkova, v ktorom pôsobili, zničili útoky okupanta. Režisér Armen Kalojan hovorí, aký vzťah majú Ukrajinci k divadlu a kedy sa ich súbor plánuje vrátiť do svojho domovského divadla.

Video
Antonina Vasylieva Čítajte viac Zaslúžilá umelkyňa Antonina Vasylieva zažiari v projekte Divadlo prežije!

Ďalšie vystúpenie charkovských divadelníkov bude 27. decembra o 19.00 opäť v DPOH. V hudobnej šou MY WAY sa stretnú postavy viacerých svetových muzikálov. V podaní členov baletného súboru, operných sólistov a zboru Opery Východ, uvidia diváci tanečné a hudobné scény z muzikálov ako Chrám Matky Božej v Paríži, Fantóm opery, Mačky, Kabaret, Chicago, Leví kráľ a mnohých ďalších. MY WAY je jedinečnou zmesou rôznych muzikálov, skladieb a žánrov, sprevádzaná veľkolepou svetelnou réžiou, na originálnej scéne, v organickej choreografii.

29. decembra o 19.00 uzavrie účinkovanie Charkovského národného akademického divadla opery a baletu M. V. Lysenka na scéne Divadla Pavla Országha Hviezdoslava STRAUSSOV VIANOČNÝ KONCERT. Opera Východ uvedie koncert kráľa valčíkov Johanna Straussa ml. Súčasťou programu, v ktorom odznejú pochody, valčíky, árie z operiet, vystúpia nielen orchester a sólisti Opery Východ, ale aj zbor a dokonca aj baletný súbor divadla.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #balet #divadlo #charkov #DPOH #Tajomstvá Pandory