Biele divadlo oslávi 40. výročie založenia hrou Sedem vekov človeka. Viete, ktorí známi herci v tomto divadle začínali?

Bratislavské Biele divadlo oslavuje 40. výročie založenia. Jeho členovia pri tejto príležitosti chystajú oslavu, na ktorú pozývajú bývalých členov i širokú verejnosť. Multižánrovú inscenáciu Sedem vekov človeka na motívy monológu dramatika Williama Shakespeara predstavia v sobotu a nedeľu (18. a 19. 3.) v budove Iuventy. TASR o tom informoval predseda občianskeho združenia Dram art štúdio a riaditeľ divadla Michal Paulovský

14.03.2023 14:10
Biele divadlo Foto:
7 vekov človeka.
debata

Cieľom inscenácie je podľa neho zachytiť podstatu životného cyklu človeka a divadla, a to formou divadelných metafor. „Osem tvorcov oživí v siedmich príbehoch štyri priestory ikonickej budovy Iuventy v bratislavskej Karlovej Vsi,“ dodal Paulovský s tým, že jednotlivé výstupy budú prebiehať v sále Malého a Veľkého divadla, ale aj v Baletnej sále a aj na vnútorných schodoch budovy. Návštevníci sa budú po nej presúvať v skupinách. „Na každú z nich budú čakať herci pripravení reprezentovať jeden z 'vekov človeka,“ avizuje Biele divadlo.

Autormi konceptu Sedem vekov človeka sú režisér Michal Paulovský a dramaturgička Barbora Cannerová. Okrem nich sa pod jednotlivé výstupy autorsky podpíšu režisérka a dramaturgička Vanda Alberty, televízna a divadelná režisérka Soňa Ferancová, herečka a lektorka Alexandra Lukáčová, pohybová pedagogička Michaela Motlochová, režisér a lektor Jakub Jánsky a bábkoherec Michal Zeman.

Biele divadlo Čítajte viac Biele divadlo oslavuje 40. výročie. Na realizáciu veľkolepej inscenácie potrebuje pomoc verejnosti

Biele divadlo je nezávislé umelecké zoskupenie, ktoré v roku 1983 založila herečka a pedagogička Nina Zemanová. Svoju hereckú dráhu v ňom začínali napríklad Diana Mórová, Gabika Škrabáková. Marek Majeský, Daniel Dangl, Braňo Bystriansky či Andrej Bičan. Pôsobili v ňom aj režiséri a dramaturgovia ako Valéria Schulczová, Marián Amsler či Soňa Ferancová. Primárnou náplňou divadla je organizácia hereckých štúdií pre všetky vekové kategórie a nezávislá divadelná tvorba.

sklenený zverinec Čítajte viac V Divadle Aréna sa usadil Sklenený zverinec
debata chyba
Viac na túto tému: #Biele divadlo