SND hľadá nových zamestnancov na rôzne pozície

Slovenské národné divadlo spustilo náborovú kampaň Hľadáme hrdinov. Jej cieľom je nielen obsadiť voľné pracovné pozície v SND, ale aj vyzdvihnúť dôležitú úlohu ľudí pracujúcich v divadelnom zákulisí. SND hľadá hrdinov na pozície v umelecko-dekoračných dielňach, technickej prevádzke, v administratíve, ale aj v marketingu.

19.07.2023 18:00
SND Nova budova SND Foto:
Nová budova Slovenského národného divadla.
debata

Náborová kampaň Slovenského národného divadla Hľadáme hrdinov vychádza z idey, že žiadne z divadelných predstavení by nebolo možné zrealizovať bez ľudí v divadelnom zákulisí. Hrdina na javisku môže byť hrdinom len vďaka podpore veľkého tímu technického, remeselného i administratívneho personálu.

„Väčšina divákov vníma naše divadlo prostredníctvom umelcov, ktorých hudobné, tanečné alebo herecké umenie si prichádzajú vychutnať večer čo večer z prítmia našich hľadísk. Slovenské národné divadlo však robia tým, čím je, stovky ďalších kolegýň a kolegov oddaných divadelnému umeniu,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

„Každé naše predstavenie je výsledkom práce nielen umelcov, ale aj javiskových technikov, osvetľovačov, zvukárov, inšpicientiek, šepkárok, rekvizitárok, garderobierok, maskérok, krajčírov, manažérov umeleckej prevádzky, odborníkov na verejné obstarávanie, ekonómov, účtovníčok, pokladníčok, upratovačov, vrátnikov a mnohých ďalších profesií. Tí všetci sú možno pre divákov neviditeľní, no pre nás sú nenahraditeľní hrdinovia,“ dodáva Drlička.

Martin Huba Čítajte viac Martin Huba: Na javisku sa priznávam ku svojim slabostiam

Technická prevádzka hľadá stavačov scénických dekorácií aj osvetľovačov, ale tiež údržbárov. V administratíve chýba personalista či mzdový účtovník. Úsek komunikácie potrebuje manažéra zmluvných vzťahov aj mediaplannera. V Umelecko-dekoračných dielňach SND chýbajú remeselníci – čalúnnik či zámočník.

Všetky voľné pracovné pozície nájdu záujemcovia na webe divadla, ako aj na portáli profesia.sk. Niektoré z nich si nevyžadujú predchádzajúce skúsenosti v danej oblasti.

Slovenské národné divadlo je erbová kultúrna inštitúcia ponúkajúca prácu v kreatívnom a inšpiratívnom prostredí. Vašimi kolegami budú tie najväčšie herecké i operné hviezdy. Výhodou pre zamestnancov divadla je týždeň dovolenky navyše, flexibilný pracovný čas a výkonnostné odmeny. Pre pracovníkov mimo administratívy aj divadelné prázdniny.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #SND #divadlo #Slovenské národné divadlo